środa, 05 czerwiec 2019 10:57

Ruszył nowy dolnośląski portal biznesowy – WroBiznes

Aktualne i przydatne informacje o tematyce gospodarczej, finansowej i prawnej oraz ciekawe wiadomości z życia dolnośląskich przedsiębiorstw – na to wszystko mogą liczyć użytkownicy portalu WroBiznes.pl, który został właśnie uruchomiony przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy.
WroBiznes to nowe miejsce w Internecie dla ludzi dolnośląskiego biznesu oraz wszystkich osób, zainteresowanych przedsiębiorczością. Przez jedno kliknięcie będą mogli oni nie tylko znaleźć aktualne i ważne dla nich informacje przydatne do prowadzenia firmy, ale także zapoznać się z tym, co dzieje się na lokalnym rynku.
- WroBiznes łączy ideę wrocławskiego miasta spotkań z ideą biznesu – mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. - Ma to być przede wszystkim miejsce integrujące dolnośląskich przedsiębiorców. Żeby myśleć o rozwoju firm potrzebny jest skuteczny networking. Chcemy wspierać środowiska biznesowe i naukowe w wymianie wiedzy i doświadczeń, dzięki czemu będziemy promować ideę innowacyjności. Przedsiębiorcy będą mieli tu szansę zaprezentować swoje największe osiągnięcia i nawiązać owocną współpracę biznesową. Mamy nadzieję, że przełoży się to na rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie, co jest naszą ideą.
Użytkownicy portalu mogą liczyć na wyselekcjonowane, wiarygodne i dobrze napisane treści w prostej i przejrzystej formie. Również grafika inspirowana jest najnowszymi trendami w projektowaniu stron www. Z kolei nowoczesna funkcjonalność portalu oparta jest o zasadę intuicyjności i zgodna z przyzwyczajeniami użytkowników Internetu.
Dla tych, którzy zechcą być nieco bardziej aktywnymi użytkownikami WroBiznes, przygotowana została również platforma społecznościowa umożliwiającą wzajemne rekomendacje, zapytania ofertowe, propozycje usługowe oraz poszukiwania nowych kadr. Dzięki temu zyskają jeszcze więcej możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych, pozyskania profesjonalnej wiedzy przydatnej w prowadzeniu przedsiębiorstw, a także skorzystania m.in. z grup zakupowych czy rekomendacji pracowników. Osoby te będą mogły również aktywnie uczestniczyć w wielu toczonych tu dyskusjach, istotnych dla społeczności przedsiębiorców oraz komentować bieżące wydarzenia gospodarcze.
- Mamy nadzieję, że to wszystko uczyni portal przydatnym i przyjaznym nie tylko dla ludzi biznesu, ale również wszystkich osób interesujących się działalnością przedsiębiorstw i gospodarką Dolnego Śląska – dodaje Marek Pasztetnik.

www.WroBiznes.pl

WroBiznes.pl