Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
środa, 08 lipiec 2015 06:44

Wystartowała XII edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczęła się XII edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – znanego i prestiżowego wyróżnienia na Dolnym Śląsku, przeznaczonego dla przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego. Tegoroczna edycja kontynuuje zmiany, które nastąpiły przy organizacji poprzedniej edycji Konkursu – inaugurującej nowy etap w historii Nagrody.

Dotychczas w 11-letniej historii Konkursu wzięło udział blisko 2000 przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego. Wyłoniono 82 Laureatów, wśród których są m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Jego Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz. W 2014 roku nadesłano aż 150 zgłoszeń do Konkursu. W tym roku zostanie rozdanych 9 statuetek. Liczby te pokazują, jakie znaczenie ma Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” dla dolnośląskich przedsiębiorstw i samorządów.

Do nowości XII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” zaliczyć należy przede wszystkim nowe kategorie konkursowe: Dolnośląski Produkt Roku i Osobowość Dolnego Śląska, jak również elektroniczny system składania ankiet konkursowych, mający na celu ułatwienie przesyłania zgłoszeń przez uczestników oraz usprawnienie pracy Kapitule Konkursu, w której – jak co roku – zasiedli wybitni przedstawiciele świata biznesu, polityki i nauki.

Jak podkreśla Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego: to już XII edycja konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców i opinii publicznej. Z jednej strony to na pewno dowód uznania i rosnącego prestiżu nagrody „Dolnośląskich Gryfów”, z drugiej przesłanka wskazująca na coraz silniejszą pozycję dolnośląskiej gospodarki i naszych przedsiębiorców, którzy mają coraz więcej powodów do chwalenia się swoimi osiągnięciami. Wszyscy dotychczasowi Laureaci udowadniają, że na Dolnym Śląsku mamy dobry klimat i do inwestowania i do udanych kooperacji, że to miejsce atrakcyjne dla przedsiębiorców lokalnych, krajowych i zagranicznych. Wierzę, że również tegoroczni Laureaci potwierdzą to dobre zdanie o naszym regionie, podobnie jak wierzę w sukces naszej gospodarki w najbliższych latach. Mamy się czym pochwalić, bo Dolny Śląsk pozostaje w czołówce najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych w Polsce, jest też wg Eurostatu jednym z dziesięciu najszybciej rozwijających się regionów w Unii. W przeważającej mierze zawdzięczamy to naszym firmom i dlatego warto ten wysiłek pokazywać i nagradzać. I taką właśnie rolę pełnią „Dolnośląskie Gryfy”. To szczególnie ważne dzisiaj, w przededniu startu nowej perspektywy unijnej, która dla Dolnego Śląska oznacza napływ inwestycji wartych ok. 40mld złotych. To ogromne środki, które – mam nadzieję – przyczynią się do dalszego wzrostu naszych rodzimych, dolnośląskich firm [wypowiedź dzięki uprzejmości biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego]

Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej: rozpoczynamy XII edycję Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”, który jest dzisiaj najważniejszym wydarzeniem na biznesowej mapie Dolnego Śląska. Partnerami naszej Izby w organizacji konkursu jest najsilniejszy związek pracodawców na Dolnym Śląsku - Związek Pracodawców Polska Miedź, PWC – międzynarodowa firma doradcza, która jest również partnerem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, a także gospodarz regionu – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.  Gwarantem  wyboru znakomitego grona  Laureatów jest  doświadczona i  wybitna Kapituła Konkursu, w której rokrocznie zasiadają najważniejsi przedstawiciele regionalnych władz administracyjnych, świata nauki i biznesu. To pokazuje, że na sukces naszego regionu pracują Wszyscy - przedstawiciele różnych sektorów działalności gospodarczej, poczynając od nauki poprzez władze samorządowe a na biznesie kończąc, i ta współpraca znaczy dla mnie najwięcej.

Herbert Wirth – Prezes Związku Pracodawców Polska Miedź: „Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza” ma wymiar uniwersalny, wykraczający daleko poza Dolny Śląsk. Wiele z nagrodzonych firm to dzisiaj globalne przedsiębiorstwa o międzynarodowej reputacji. To najlepiej pokazuje, że „Dolnośląski Gryf” jest przepustką do wielkiego biznesu, pozwala bowiem nawiązać liczne kontakty i co bardzo ważne: także kontrakty. Ponadto pozwala spojrzeć na stan dolnośląskiej gospodarki w skali całego kraju. Cieszy fakt, że jest to stan więcej niż dobry.

Rafał Kociszewski – Przedstawiciel Mecenasa Konkursu, Dyrektor wrocławskiego oddziału korporacyjnego mBank: po raz kolejny mBank ma zaszczyt być Mecenasem Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”. To szczególny moment. Począwszy od XI edycji Konkursu weszliśmy w nowe dziesięciolecie jego istnienia, a tym samym XII edycja kontynuuje zapoczątkowane przed rokiem zmiany. mBank aktywnie włącza się w ten proces i zachęca do udziału w Konkursie, ponieważ Dolny Śląsk znalazł się w kluczowym momencie: w roku 2016 Wrocław zostanie Europejską Stolicą Kultury, dlatego już teraz przedsiębiorstwa chcące nawiązać współpracę z zagranicznymi partnerami powinny się „pokazywać"  ze swoimi ofertami. Tegoroczna, XII edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” jest szansą na wyłonienie tych najlepszych ofert.

Mariusz Dziurdzia – Partner Zarządzający wrocławskim biurem PWC, przedstawiciel Partnera Merytorycznego Konkursu dodaje: cieszymy się, że PwC jest partnerem merytorycznym nagrody „Dolnośląski Gryf” i nadal może współtworzyć konkurs i wspierać organizatorów swoją wiedzą i doświadczeniem. W tym roku prace nad kategoriami były niezwykle intensywne i dzięki temu udało się nam wspólnie z Kapitułą stworzyć ankiety, które z jednej strony będą bardziej przyjazne i czytelne dla uczestników konkursu (np. wprowadziliśmy pytania jedno-lub wielokrotnego wyboru), z drugiej strony powinny znacznie ułatwić Kapitule obrady, ponieważ zgłoszenia będzie łatwiej porównać. To, co niezwykle istotne – tym razem przedsiębiorcy będą mieli możliwość zgłaszania się do konkursu poprzez formularz online. W kwestii samych ankiet: w tym roku chcemy Państwu zaproponować jedną nową kategorię: Dolnośląski Produkt Roku. Chcemy docenić dolnośląskich przedsiębiorców, których produkt odniósł w ostatnich latach sukces; produkt, który jest niepowtarzalny, innowacyjny, szeroko rozpoznawalny i doceniany lub obecny na wielu rynkach, także zagranicznych. Istotne zmiany nastąpiły także w kategorii: Innowacyjny produkt i współpraca biznesu z nauką – tym razem pragniemy docenić nie całość podejmowanych przez firmę działań na rzecz innowacyjności, ale konkretny projekt realizowany w partnerstwie przedsiębiorca plus uczelnia lub jednostka badawczo-rozwojowa. Przyjrzymy się także temu, jaki był efekt tej współpracy, np. czy doszło do komercjalizacji wyników badań.

Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej - rok temu rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii nagrody. Tegoroczna, już XII edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”, wzbogaca ten rozdział o szereg zmian na lepsze. Nie chcę zdradzać wszystkich niespodzianek, jakie dla uczestników Konkursu przygotowaliśmy z okazji XII edycji. Dlatego, aby przekonać się co to są za niespodzianki, serdecznie zapraszam do udziału w Konkursie, który z roku na rok coraz bardziej staje się nieodzownym elementem biznesowego krajobrazu Dolnego Śląska.

Organizatorzy XII edycji: Zachodnia Izba Gospodarcza, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź i partner merytoryczny – firma PwC mają nadzieję, iż nadchodząca edycja, dzięki wprowadzonym innowacjom, zachęci regionalne przedsiębiorstwa i samorządy do udziału w Konkursie, który wzmocni pozycję dolnośląskiej gospodarki na biznesowej mapie Polski.

Czytany 9006 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 lipiec 2015 07:01

Galeria

{gallery}447{/gallery}