poniedziałek, 07 wrzesień 2015 11:35

RUSZA SPRZEDAŻ IV ETAPU PROMENAD WROCŁAWSKICH

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

307 mieszkań o zróżnicowanym metrażu (od 25 do 88 m kw.) czeka na tych, którzy chcą mieszkać w urokliwym sąsiedztwie Odry. Zakończenie budowy deweloper zaplanował na początek 2017 roku.

Marzeniem mieszkańców wielkich blokowisk jest zieleń za oknem, tereny do wypoczynku i możliwość atrakcyjnego spędzenia popołudnia bez konieczności dojazdu do centrum. Dlatego chętnie kupują działki w sąsiedztwie parków lub rzek. Jednym z takich właśnie miejsc są Promenady Wrocławskie.

Żeby nowi mieszkańcy czuli się w Promenadach naprawdę jak u siebie - koniecznym było zapewnienie im dobrej komunikacji z najważniejszymi punktami miasta i bogatej infrastruktury, która rozwija się w miarę postępu budowy kolejnych obiektów. W efekcie powstaje doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta, dzielnica która sąsiaduje z terenami pełnymi zieleni i co ważne z nabrzeżem rzeki.

- W planie jest także połączenie Promenad Wrocławskich z centrum miasta linią komunikacyjną autobusu miejskiego. Jeśli do tego dodamy stację rowerową, która jest częścią sieci Wrocławskiego Roweru Miejskiego to już wiemy skąd taka popularność Promenad wśród młodych nabywców mieszkań – mówi Joanna Kubiak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Vantage Development SA.

W lokalach użytkowych powstają restauracje, kawiarnie, małe sklepy, gabinety lekarskie oraz weterynaryjne. Deweloper, przy wyborze najemców do lokali użytkowych kieruje się potrzebami i opinią mieszkańców rezygnując z rozwiązań, które nie są akceptowane.

O tym, że koncepcja budowy Promenad jest dokładnie przemyślana świadczy fakt, że wpisują się one także w proces rewitalizacji Nadodrza. Ta do niedawna zaniedbana część Wrocławia dzisiaj zyskuje klimatyczny charakter dzięki artystom, którzy otwierają swoje galerie i pracownie właśnie tutaj. Między blokami studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu namalowali 330 metrowy mural, który stał się miejscem spotkań dla mieszkańców Promenad. W pobliskich biurowcach powstały ogólnodostępne galerie sztuki, w których można obejrzeć obrazy i rzeźby twórców skupionych wokół wrocławskiej galerii DNA.

- Bliskość nabrzeża kanału Odry to cenny walor tego miejsca – w naszych planach jest zbudowanie bulwarów, które staną się miejscem spotkań i spacerów dla wrocławian. Urokliwe restauracyjki, puby i kawiarenki, żywy - pełen atrakcji deptak z będą magnesem dla mieszkańców i gości Promenad – dodaje Joanna Kubiak.

  • Do wyboru są mieszkania o powierzchni od 25 do 88m2 w trzech budynkach pięciokondygnacyjnych z szóstym piętrem jako dominantą i podziemnym parkingiem.

  • Mieszkania parterowe oraz na ostatnim piętrze posiadać będą przestronne tarasy – te pierwsze o pow. od 13 do 61m2, te drugie o pow. od 5 do 24m2. W pozostałych mieszkaniach komfort mieszkańcom zapewnią balkony i loggie.

  • Mieszkania są oddawane w standardzie deweloperskim,

  • Do dyspozycji mieszkańców deweloper przygotował 210 miejsc postojowych w garażu podziemnym.

  • Na parterze budynków powstaną 24 lokale usługowe.

Ogromnym atutem wybranych mieszkań położonych na ostatnich piętrach jest rozciągający się z nich

malowniczy widok na rzekę.

Lokalizacja Promenad Wrocławskich, nowej dzielnicy na Odrą wpisuje się w program rozwoju Wrocławia. Integralną częścią tego pomysłu jest zrealizowanie przez Vantage Development infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanej nad samą rzeką płynnie przechodzącej w poszczególne kwartały mieszkaniowe (np. promenada sportowa).

Wykonawcą IV etapu Promenad jest Aldesa Construcciones S.A. jedna z dziesięciu największych firm budowlanych w Hiszpanii.

Całość unikatowej koncepcji urbanistycznej, na bazie której powstają kolejne kwartały nowej dzielnicy, została opracowana w międzynarodowej pracowni architektoniczno – urbanistycznej INVI, którą kieruje Guy Perry, światowej klasy architekt znany z kompleksowego, nowoczesnego myślenia o przestrzeni publicznej. Pracownia została wyłoniona w wyniku międzynarodowego konkursu architektonicznego.

Iwona Kowalska

pr manager

tel. 727 003 044

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

 

Czytany 8325 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 11:47