Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
poniedziałek, 14 grudzień 2015 08:45

Kontrola w firmie – relacja ze spotkania z ekspertami

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

11 grudnia 2015 roku w Centrum Konferencyjno-Biznesowym Zachodniej Izby Gospodarczej odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była kontrola w firmie, czyli jakie informacje powinni posiadać przedsiębiorcy, aby skutecznie się do niej przygotować.

Licznie przybyłych uczestników tradycyjnie przywitał Prezes Zarządu ZIG Marek Pasztetnik, a następnie Wojciech Merchelski – Dyrektor Sprzedaży Impel Business Solutions Sp. z o.o.

Po wstępie przyszedł czas na odpowiedzi na liczne pytania, które nasuwają się z pojęciem kontroli. Wśród nich nie mogło zabraknąć najważniejszych, mianowicie: jak przygotować się do kontroli? Na co szczególnie kontrolerzy zwracają uwagę? Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy w procesie kontroli? Jak właściwie prowadzić księgi rachunkowe?

Toteż mec. Katarzyna Kałuża – Radca Prawny Impel Business Solutions Sp. z o.o. przedstawiła gościom, na wybranych przykładach, listę instytucji państwowych uprawnionych do przeprowadzenia wspomnianej kontroli.

Z kolei Małgorzata Prigan – Z-ca głównego księgowego Impel Business Solutions Sp. z o.o. opowiedziała o ryzyku kontroli skarbowej, jak również o jakości ksiąg rachunkowych i jej wpływie na poprawnie przeprowadzoną kontrolę.

Następnie Anna Ganczarska – Doradca Podatkowy, Accounting Audyt Partner Sp. z o.o. sp.k. zaprezentowała uczestnikom spotkania podstawowe gwarancje ochrony praw podatnika w powyższej kontroli.

Tymczasem mec. Grzegorz Łabuda – wieloletni pracownik Izby Skarbowej i Urzędu Skarbowego, dziś adwokat Łabuda Razowski Wojciechowski adw. sp.p. przedstawił Kodeks Karny Skarbowy od strony praktycznej – stosowany przez Urząd Skarbowy i Urząd Kontroli Skarbowej.

Spotkanie z ekspertami wieńczyła sesja pytań. Ponadto wszyscy uczestnicy mieli okazję skorzystać z indywidualnych konsultacji i zdobytą wiedzę zastosować w swoich firmach.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania:

Czytany 6059 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 grudzień 2015 08:10

Galeria

{gallery}541{/gallery}