poniedziałek, 29 luty 2016 10:03

Już w czerwcu odbędzie się IV Wrocławskie Forum Kobiet – największe wydarzenie dla kobiet na Dolnym Śląsku

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 czerwca 2016 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Kompleksie Hali Stulecia odbędzie się po raz czwarty jedno z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych przez kobiety wydarzeń organizowanych przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Wrocławskie Forum Kobiet.

Wrocławskie Forum Kobiet to największa impreza non profit tego typu w regionie, od początku istnienia ciesząca się zainteresowaniem, zarówno ze  strony władz, jak i mieszkańców Wrocławia. Celem wydarzenia jest skuteczna promocja aktywności zawodowej i społecznej wśród kobiet, przy jednoczesnej promocji profilaktyki zdrowia i zdrowego trybu życia. Ponadto istotnym celem Forum jest wymiana poglądów na temat stylu życia oraz pobudzenie uczestniczek Forum do realizowania się na wielu płaszczyznach.

Rokrocznie gośćmi specjalnymi Forum Kobiet są osoby reprezentujące różne dziedziny życia, spełniające się w zawodzie oraz w życiu prywatnym. W dotychczasowej historii Forum brały udział takie osobistości, m.in. jak: prof.  Alicja Chybicka (senator RP i poseł na Sejm RP, kierownik Kliniki Hematologii Onkologii Dziecięcej), prof. dr hab. Marta Kopaczyńska (światowej sławy autorytet w Biomedycynie i Nanomedycynie), Alicja Węgorzewska (śpiewaczka operowa o międzynarodowej sławie), Katarzyna Skrzynecka (wokalistka i aktorka), Grażyna Wolszczak (aktorka filmowa i telewizyjna) czy Wojciech Eichelberger (wybitny psycholog i psychoterapueta), którzy wygłaszali wykłady oraz opowiadali o swoim życiu zawodowym, jak i prywatnym, niejednokrotnie stając się inspiracją dla uczestniczek Forum do podejmowania ambitnych wyzwań i decyzji.

 

Tradycyjnie prowadzącymi każdą edycję Wrocławskiego Forum Kobiet były znane prezenterki i dziennikarki największych stacji telewizyjnych w Polsce: Agata Młynarska, Dorota Wellman czy Marta Kuligowska.

Wrocławskie Forum Kobiet z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, iż III edycja Forum mająca miejsce 26 czerwca 2015 roku zgromadziła blisko 500 uczestników, co oznaczało rekordową frekwencję w historii imprezy.

Tegoroczna, IV edycja Forum, odbędzie się pod hasłem „Kobieta w podróży zwanej życiem”, którego jednym z głównych punktów programu jest debata pt. „Rola kobiet we współczesnym świecie. Jak przejść przez życie realizując własne marzenia i pasję” z udziałem zaproszonych gości. Czerwcowe Forum Kobiet poprowadzi Agnieszka Maciąg – znana i ceniona polska modelka światowej sławy, aktorka, dziennikarka Polsat Café.

Forum Kobiet zostanie podzielone na IV bloki tematyczne:

I blok: Podróże pt. „Jak spełnić marzenia o wyprawie życia? Czy podróż może dać siłę do zmian?”

II blok: Psychologia pt. „Odkryj własną moc i otwórz się na zmiany”

III blok: Profilaktyka zdrowia pt. „Żywienie w profilaktyce zdrowotnej. Jedz świadomie. Jak żyć zdrowo i w harmonii?”

IV blok: Zdrowa kuchnia dla zabieganych kobiet pt. „Przepisy i porady Agnieszki Maciąg”

W tym roku będziemy chcieli poruszyć następujące kwestie: jak żyć lepiej, jak zadbać o swój wygląd i jednocześnie podnieść komfort życia oraz rozwinąć własne umiejętności i talenty, a także jak otworzyć się na zmiany i nie obawiać się ich.

Wszystkie zainteresowane osoby udziałem w IV edycji Wrocławskiego Forum Kobiet zapraszamy już 20 czerwca 2016 roku do Centrum Kongresowego w Kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu.

Więcej informacji już wkrótce: na stronie Zachodniej Izby Gospodarczej: www.zig.pl oraz oficjalnym fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/Forum-Kobiet

 

Czytany 7640 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 luty 2016 13:38