Wydrukuj tę stronę
wtorek, 16 sierpień 2016 11:16

Bieg Uniwersytetu Medycznego Edycja 2016 – zapraszamy do udziału!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest to cykliczna impreza do biegaczy skierowana m.in. do lekarzy, studentów, nauczycieli akademickich oraz środowisk medycznych, której celem jest zjednoczenie środowiska biegaczy ze środowiskiem medycznym oraz uniwersyteckim. Wydarzenie to wzorowane jest na słynnej, a zarazem wieloletniej tradycji rywalizacji między uczelniami w krajach anglosaskich, bezpośrednio przekładającej się na współpracę i integrację środowisk.

Partnerami pierwszej edycji biegu, który odbył się w 2015 roku, były następujące instytucje:

• Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

• Dolnośląska Izba Lekarska

• Stadion Miejski Wrocław

• Wrocław Marathon Team

• Młodzieżowe Centrum Sportu

• Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji

• Młoda Farmacja Wrocław

Jednocześnie patronami ubiegłorocznej edycji były takie przedsiębiorstwa jak m.in. KGHM Polska Miedź SA., Elektrotim i Fitness Academy. Dodatkowo bieg wsparły m.in. Fundacja Bieg po Nowe Życie i Kobiety na Medal.

Pierwsza edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego zgromadziła wiele znanych osobistości z Wrocławia i Dolnego Śląska. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził Paweł Rańda – Wicemistrz Olimpijski z Pekinu z 2008, a całe wydarzenie komentował Roman Toboła – najlepszy polski spiker biegowy. Prócz tego na linii startu obecni byli m.in. Adam Grehl – Wiceprezydent Wrocławia i  prof. Alicja Chybicka, która została Ambasadorką biegu.

Docelowo w tym roku limit biegaczy biorących udział w biegu przewidziany jest na 2000 osób. W miasteczku biegowym rozegrane zostaną dodatkowe zawody w dyscyplinach World Games 2017.

Partnerem medialnym edycji 2016 jest Program 3 PR i audycja „Biegam bo lubię”.

Przedsiębiorstwa i instytucje, które są zainteresowane objęcem patronatu nad wydarzeniem serdecznie proszone są o kontakt na adres:

dr hab. Tomasz Zatoński – Prezes Zarządu

Fundacja Biegaj dla Zdrowia

ul. Cesarzowicka 38, 52-408 Wrocław

+48 605 414 963

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy!

Czytany 5483 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 sierpień 2016 11:42
Rafał Różewicz

Najnowsze od Rafał Różewicz