wtorek, 27 wrzesień 2016 07:53

Nie czekaj latami na skierowanie z NFZ – ZUS wyśle cię do sanatorium od ręki

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 20 lat ZUS wysyła pacjentów do sanatoriów. Po co czekać na skierowanie do sanatorium miesiącami, skoro można dostać decyzję w kilkanaście dni. Jeśli jesteś ubezpieczonym, a stan twojego zdrowia grozi niezdolnością do pracy postaraj się o skierowanie na rehabilitacje leczniczą w ZUS. W tym roku swoje leczenie w sanatorium zakończyło już ponad 50 tys. osób. 1,2 mln osób już skorzystało z wyjazdów do sanatorium ze skierowaniem z ZUS.

- „Na skierowanie z NFZ czeka się około dwóch lat w ZUS tylko dwa miesiące a gdy jest pilne wskazanie lekarskie to na rehabilitację wyjechać można jeszcze w czasie zwolnienia lekarskiego” – mówi Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu.

- „Co najważniejsze, w przeciwieństwie do NFZ, osoba skierowana na takie leczenie nie musi ponosić żadnych kosztów związanych ze swoją kuracją, pobytem i dojazdem do uzdrowiska. Nie musimy także korzystać z urlopu wypoczynkowego. Mając skierowanie do sanatorium lekarz wystawi nam zwolnienie” – dodaje Kowalska.

 

Więcej informacji w załączniku.

Czytany 5448 razy