środa, 25 styczeń 2017 08:38

Kredyt na innowacje technologiczne – jak pozyskać wsparcie UE?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 20 lutego do 29 marca br. firmy małe i średnie mogą składać wnioski na projekty obejmujące realizację inwestycji technologicznych, mających na celu zakup i wdrożenie nowej technologii lub wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych produktów (Działanie 3.2.2 PO Inteligentny Rozwój). W kolejnym już konkursie dla tego działania, na wsparcie projektów przeznaczono 400 mln PLN.

Wysokość wsparcia (w formie premii technologicznej przeznaczonej na częściową spłatę kredytu inwestycyjnego przyznanego przez bank komercyjny) w zależności od wielkości firmy czy też lokalizacji może wynieść do 70% wartości kosztów kwalifikowanych i jednocześnie nie więcej niż
6 mln PLN.

Kluczowe czynniki sukcesu:
 
- Innowacyjność technologii oraz nowość i potencjał rynkowy wyniku projektu,
- Przygotowanie projektu pod katem formalno-prawnym,
- Dołączona do wniosku o dofinansowanie promesa kredytu technologicznego lub warunkowa umowa kredytu technologicznego, która została wydana w wyniku pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących ww konkursu, jak również wielu innych można znaleźć na stronie dotacjenainnowacje.taxand.pl, w tym w Kalendarium Funduszy UE.

Zobacz video i dowiedz się więcej o programie Kredyt na innowacje technologiczne

 

 

 

ZGŁOŚ PROJEKT DO BEZPŁATNEJ KONSULTACJI.

Czytany 4642 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 styczeń 2017 08:45