środa, 24 maj 2017 07:43

Zachęcamy do udziału w akcji "Dar dla Aleppo"

W imieniu Metropolity Wrocławskiego abp Józefa Kupnego, abp Jeremiasza – biskupa diecezji wrocławsko-szczecińskiej Kościoła Prawosławnego, bp Ignacego Deca – biskupa świdnickiego, bp Zbigniewa Kiernikowskiego – biskupa świdnickiego, bp Włodzimierza Juszczaka – biskupa diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego i bp Waldemara Pytla – biskupa diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do udziału w akcji "Dar dla Aleppo".

2 marca br. rozpoczęto w Kościołach: rzymsko-katolickim, greckokatolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim zbiórkę funduszy dla ofiar wojny w Aleppo, którą koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, realizujące już szereg podobnych projektów na Bliskim Wschodzie oraz współpracujące z Nuncjuszem Apostolskim w Damaszku oraz Biskupem w Aleppo.

Zbiórka potrwa do końca czerwca br. W tym celu uruchomione zostało specjalne konto (PLN 62 1020 4900 00008502 3055 5762 oraz w EUR 30 1020 4900 0000 8702 3055 5773), na które będzie można wpłacać datki. W zbiórkę będzie można również włączyć się przez wysłanie SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w zbiórce i nie bądźmy obojętni na ludzkie cierpienie.

Koncert charytatywny

Jednocześnie informujemy, że 18 czerwca 2017 roku w Sali Głównej NFM odbędzie się koncert charytatywny "Arcymistrzowie: Dar dla Aleppo", współorganizowany przez  Narodowe Forum Muzyki wraz z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie. Kocert połączony będzie z licytacją poruszających rysunków wykonanych przez dzieci z Aleppo oraz aukcją dzieł sztuki współczesnej. Wpływy ze sprzedaży biletów, cegiełek, ze zbiórki i aukcji podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone  w całości  na pomoc w odbudowie i wyposażenie w sprzęt medyczny szpitala St. Louis w Aleppo.

Szczegóły: http://www.dardlaaleppo.pl/