czwartek, 25 maj 2017 06:58

Polsko Koreańskie Forum Współpracy Biznesowej 2017

Korean EXPO 2017, 29-30 czerwca 2017 r. (czwartek-piątek) w Warszawie. Podczas dwudniowego wydarzenia blisko 70 wiodących koreańskich firm zaprezentuje produkty z różnych gałęzi przemysłu (m.in. elektronika, rozwiązania IT, maszyny przemysłowe, sprzęt medyczny, kosmetyki). Zarejestrowani uczestnicy Korean EXPO 2017 będą mieli okazję zapoznać się z ofertą koreańskich przedsiębiorców, a także wziąć udział w indywidualnych spotkaniach biznesowych. Umówione na konkretną godzinę spotkania będą odbywać się w Pałacu Kultury i Nauki. Udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny i nie zobowiązuje do podjęcia współpracy. Przewidziana jest 1 godz. na spotkanie. Spotkania są indywidualne i zapewniamy tłumacza polsko-koreańskiego.

Lista koreańskich wystawców oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: www.koreanexpo2017.kotra.pl.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć również Polsko-Koreańskie Forum Współpracy Biznesowej poświęcone tematyce dwustronnej współpracy w zakresie handlu i inwestycji. Forum odbędzie się dnia 29 czerwca w hotelu InterContinental.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przesłanie formularza zgłoszeniowego. Uczestnictwo w wydarzeniu zostanie potwierdzone e-mailowo.

W załączniku przesyłamy program Forum.

Misja gospodarcza na IV Międzynarodowe Forum Biznesowe w Charkowie

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji oraz Wydział Ekonomiczny Ambasady RP w Kijowie, uprzejmie informują, iż w dniach 21-22 czerwca 2017 roku organizują misję gospodarczą polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Ambasadora RP w Ukrainie, Pana Jana Piekło na IV Międzynarodowe Forum Biznesowe w Charkowie, w ramach której przewiduje się udział polskich firm w ww. forum oraz towarzyszących temu przedsięwzięciu spotkaniach B2B. Misja organizowana jest we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

Powyższe przedsięwzięcie będzie miało na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi i ukraińskimi firmami. W forum biznesowym jest przewidziany udział ponad 350 uczestników z obwodu charkowskiego i terytorium całej Ukrainy. Jak wskazują statystyki z ostatnich trzech lat, w większości są to dyrektorzy i właściciele firm. W pierwszym dniu wydarzenia odbędzie się forum biznesowe (http://businessforum.kharkov.ua/), w ramach którego przeprowadzona będzie sesja plenarna pt. „IV rewolucja przemysłowa, globalizacja kontra interesy narodowe: którą drogą pójdzie Ukraina. Wyzwania i możliwości.”

oraz sesje tematyczne poświęcone następującej tematyce:

- „Nowoczesna energetyka. Jak zamienić „pułapkę zasobów” na motor wzrostu.”

- Sektory IT i wysokich technologii. „Czy ukraiński sektor IT może zmienić oblicze przemysłu i rolnictwa”

- Eksport i współpraca międzynarodowa jako motory wzrostu przemysłowych regionów Ukrainy.

Uczestnictwo w Forum oraz spotkaniach B2B dla polskich firm – uczestników misji jest bezpłatne. Wystąpienia zainteresowanych uczestników polskiej misji biznesowej w jednej z ww. sesji możliwe są po uzgodnieniu z Organizatorami Forum i przeprowadzeniu przez nich selekcji tematów wystąpień.

W drugim dniu wydarzenia polskie firmy będą miały możliwość bezpłatnej prezentacji w sesjach poświęconej prezentacjom uczestników zagranicznych misji gospodarczych (godz. 10.00-11.30 i 14.30-16.00). Przewidziano również udział przedstawicieli polskich przedsiębiorstw i instytucji w spotkaniach B2B. Ponadto w drugim dniu forum planowane jest przeprowadzenie „Inwestycyjnego salonu”, w ramach którego ukraińskie przedsiębiorstwa będą prezentować ofertę dla zagranicznych inwestorów.

WPHI Kijów zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Charkowa wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie. Prosimy o nadesłanie załączonego formularza aplikacyjnego lub wypełnienie wniosku on-line.Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 9 czerwca br.

W załączeniu przekazujemy agendę Forum, prezentację nt. założeń forum, listę ukraińskich przedsiębiorców Obwodu, którzy dotychczas zgłosili zainteresowanie udziałem w spotkaniach B2B oraz formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w misji gospodarczej do Charkowa zawierający ogólne informacje organizacyjne.

W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w misji gospodarczej do Charkowa oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z panem Arturem Tarasewiczem, I Sekretarzem WPHI Kijów (tel.:(+38) 044 279 12 98, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W załączeniu przekazujemy ofertę nawiązania współpracy z ukraińskim holdingiem rolnym „Khlibodar”(http://khlibodar.com.ua)

W razie zainteresowania bądź potrzeby uzyskania dodatkowych informacji na temat w/w zapytania ofertowego prosimy o bezpośredni kontakt z osobami kontaktowymi wskazanymi w zapytaniu, tj. Panem Jewgenijem Tyupa tel.: +38 050 594 64 74),Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..