Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
piątek, 22 czerwiec 2018 09:30

VI Wrocławskie Forum Kobiet z Beatą Tadlą, Pawłem Delągiem i Szymonem Hołownią!

18 czerwca 2017 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu odbyło się VI edycja Wrocławskiego Forum Kobiet, organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Hasłem przewodnim tegorocznego WFK było „Ekologiczna kobieta w cyfrowym świecie”. Patronem Głównym wydarzenia była firma 3M Wrocław Sp. z o.o. VI edycja Wrocławskiego Forum Kobiet cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pań, ale także nie zabrakło panów – w wydarzeniu wzięło udział przeszło 650 osób!

Eliza Greber oraz Dagmara Zalewa przywitały gości, a Barbara Pokorny otworzyła VI Wrocławskie Forum Kobiet. Podczas otwarcia Marek Pasztetnik – Prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy pogratulował Beacie Tadli, która poprowadziła wydarzenie, wygranej w programie „Taniec z Gwiazdami” i wręczył bukiet róż. W tym roku tematyka paneli była skoncentrowana na ekologii, cyfrowych technologiach i naturalnym pięknie. Nie zabrakło ożywionych dyskusji od pierwszego panelu Forum, który dotyczył smogu. Stale mówi się o złym stanie powietrza – Kamila Bartosik, moderator i pomysłodawca panelu „Smog cichy zabójca?” zapytała gości o to, jak walczyć ze smogiem, czy należy się obawiać smogu i co to właściwie jest. Dr Rafał Hrynyk opowiedział o popularnych maskach antysmogowych. Dr Hanna Schudy  o tym, jak można zapobiegać zanieczyszczeniu powietrzu. Elżbieta Sznajder zaprezentowała, czym właściwie jest smog. Dr hab. n. med. Tomasz Zatoński opowiedział, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na zdrowie oraz jak można zredukować smog na Dolnym Śląsku. Katarzyna Szymczak-Pomianowska z Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia przedstawiła, jakie działania w tym kierunku podejmują władze Wrocławia. Uczestnicy zadawali wiele pytań, dotyczące stanu powietrza i radzenia sobie ze smogiem.Beata Tadla przeprowadziła interesujący wywiad: „Komunikacja oraz savoir vivre w cyfrowym świecie”. Do lamusa odeszły już tradycyjne listy, które zostały zastąpione przez maile, smsy i chat. Znana dziennikarka telewizyjna przedstawiła prezentację o tym, jak nie stać się ignorantem językowym.Kolejny ciekawy wykład dotyczył znamion i pieprzyków. Dr Sebastian Matwiejczyk opowiedział, kiedy one naprawdę są groźne, a kiedy są tylko naszym znakiem charakterystycznym, jak u Cindy Crawford? Uczestniczki pytały o szkodliwe działanie słońca i o to, czy i kiedy unikać promieni słonecznych.

II panel dotyczył „Ekologicznej kobiecie w cyfrowym świecie”. O postępie technologicznych wypowiedzieli się: Jolanta Suława, dr Cezary Zbiegniew Augustynowicz, Aleksander Łoś, Łukasz Wilczewski, Magdalena Maziarz-Woźniak, Gabriela Ziółkowska-Coyne. Rozmowa dotyczyła powszechnej cyfryzacji oraz automatyzacji życia, któremu towarzyszy pogłębiające się zagrożenie ekologiczne. Z jednej strony coraz częściej wykorzystywana sztuczna inteligencja pomaga w codziennym życiu prywatnym i zawodowym, a z drugiej wpływa niekorzystnie na środowisko oraz relacje międzyludzkie. Obserwowany postęp zdaje się świadczyć o tym, że życie w Matrixie naprawdę może nastąpić, a człowiek może stać się właściwie nieśmiertelny. Wykład Pauliny Pokusy pt. „50 twarzy Greya – czyli cyfrowy świat zdrowego uśmiechu”, pokazał jak ważny w życiu jest uśmiech oraz jak sprawić, by stał się olśniewający. Rewolucja cyfrowa potrafi zdziałać cuda.Anna Kamińska-Kubicka zaprezentowała nowe ekologiczne rozwiązania w branży motoryzacyjnej oraz o rosnącej popularności samochodów z napędem hybrydowym. Jednym z gości specjalnych Forum Kobiet był Paweł Deląg! Utalentowany aktor w rozmowie z Beatą Tadlą wyjawił, jakie przeżył w życiu momenty przełomowe i jak to wpłynęło na jego pracę na planie. Paweł Deląg przedstawił też krótkometrażowy film wspierający akcję walki ze smogiem (FILM) – zapowiedział, że to nie ostatnia taka inicjatywa.Kolejnym gościem specjalnym był Szymon Hołownia. Polski dziennikarz, publicysta i pisarz opowiedział o swoich poglądach na życie i o tym, dlaczego bycie wierzącym jest dla niego dobre. Szymon Hołownia okazał się wspaniałym mówcą. Pasjonata niesienia pomocy opowiedział o swojej Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka. Niebywale interesująca rozmowa, którą przeprowadziła Beata Tadla, zainteresowała wielu uczestników.

Panel III odbył się w dwóch częściach. I część dotyczyła pielęgnacji włosów oraz znaczeniu fryzjera w życiu kobiety. Prelegentami byli goście specjalni: Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt. II część III panelu „Jak żyć w zgodzie z naturą, czyli sposób na bycie zielonym” była na temat zdrowego stylu życia. O zdrowym i sportowym trybie życie oraz odżywianiu opowiedział Krzysztof Lipiec. Magdalena Chwałek mówiła o kosmetykach i tym, jakich kosmetyków używać, by wyglądać jak Jennifer Lopez. Tomasz Czerkawski, który łączy biznes z pasją, opowiedział o produkcji naturalnych, zdrowych i przyjaznych środowisku kosmetykach. Paloma Cekowska zaprezentowała innowacyjny kosmetyk, który działa od środka.Dr Marta Wilczyńska-Staniul w wykładzie pt. „Chirurgia plastyczna sposobem na leczenie kompleksów” opowiedziała o swojej codziennej pracy oraz o tym, z jakimi problemami borykają się jej pacjentki. 

VI panel pt. „Wielkie Kobiece Serca / Wrocławska Rada Kobiet”  to panel, w którym o swoich działaniach opowiedziały kobiet aktywne zawodowo, rodzinnie i społecznie. Gośćmi panelu byli: Joanna Nyczak, Małgorzata Meder, Renata Berdowicz, Katarzyna Turkiewicz oraz Wanda Ziembicka-Has. Niespodzianką wydarzenia były pokazy mody VegaFashion Group, na które zaprosili uczestników Małgorzata i Andrzej Oleksik. W tym roku po raz pierwszy odbyło się after party – uczestnicy Forum Kobiet mieli okazję spędzić wieczór w nowej restauracji 1450. 

VI Wrocławskie Kobiet Forum nie odbyłoby się bez sponsorów i patronów, którym organizatorzy serdecznie dziękuję.

Patron główny: 3M Wrocław

Patron złoty: Impel Group, BoConcetp, Krakowska31 Galeria Wnętrz, Salon Urody Beata Trawińska, WS Academy Wierzbicki & Schmidt, Grape Hotel & Restaurant, Uno Espresso, Caffe Vergnano, Lexus Wrocław, Toyota Centrum Wrocław, Inglot, Café Vincent, Think Love Juices & Vegan Food, DZT Service, MPWiK, Hydropolis, Platinum, Dental Scan, Viessmann, 1450 smokehouse & coctail, VegaFashionGroup Marella, MaxMara i Patrizia Pepe.

Patron srebrny: Komputronik Biznes, BlanX, Doti, Dozamel, Nanoframe, Organique, Protecta, Motip Dupli Polska, Digital Sense, EnzymPro Poland, Hala Stulecia, Noa Clinic, Archicom, Oxytree Solutions Poland, OpsTalent, Vozilla, Super-Pharm

Patronat Medialny: Radio Wrocław, Gazeta Wrocławska, Superbabka.pl, Horyzonty, Kapitał Dolnośląski, Wroclife, The Wrocław Voice, The Warsaw Voice, Klub MBA Wrocław, Businessman Today, QBusiness.pl, PMI Poland Chapter.

 

 

Galeria

{gallery}912{/gallery}