Uwaga
 • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
wtorek, 11 grudzień 2018 12:42

Dolnośląskie firmy wśród Laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”!

Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. 17 firm z województwa dolnośląskiego zdobyło ten prestiżowy tytuł. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Nagrody dla najlepszych

Dolnośląskie przedsiębiorstwa w tegorocznej edycji programu sięgnęły po najwyższe wyróżnienia. Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która trafia jedynie do 15 firm, które szczególnie wyróżniły się na tle wszystkich Laureatów XXI edycji programu z województwa dolnośląskiego otrzymały aż 2 firmy: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. oraz WAMAX Artykuły i Urządzenia Biurowe.

Firma VOTUM S.A. z Wrocławia była o krok od zdobycia najwyższego wyróżnienia. Została nominowana do Nagrody Głównej Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2018, co oznacza, że ma duże szanse zdobycia Statuetki w kolejnej edycji programu.

Wśród wyróżnień na Uczestników czekały również nagrody „Debiut Fair Play”, przyznawane przedsiębiorstwom, które uczestniczą w programie po raz pierwszy i wyróżniają się szczególnymi działaniami na tle innych debiutujących w danej edycji Laureatów. Nagrodę uzyskały aż 2 wrocławskie firmy: M&M Consulting Jarosław Michniewski oraz Mimari Michał Mirocha.

Kapituła przyznała również medale „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2018 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Tytuł ten trafił do Pana Pawła Rytelewskiego Prezes Zarządu SI-Consulting Sp. z o.o. z Wrocławia.

Na scenie głównej nagrody odebrały również firmy uczestniczące w programie nieprzerwanie od 15 lat, otrzymując Diamentową Statuetkę. Wśród nich było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubinie.

Pozostali Laureaci z województwa dolnośląskiego:

 • Frankonia-Poland Sp. z o.o., Dzierżoniów;
 • KGHM METRACO S.A., Legnica;
 • PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE BUDOTEX Sp. z o.o., Wrocław;
 • Joyson Safety Systems Poland Sp. z o.o., Krzeszów;
 • ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp.k., Głogów;
 • Artur Matras datEnergy, Wałbrzych;
 • Firma Handlowo Usługowa LIBERTY, Oława;
 • „Lena Wilków” sp. z o.o., Nowy Kościół;
 • P.P.H. „WADEX” S.A., Wrocław;
 • SI-Consulting Sp. z o.o., Wrocław;
 • TARCZYŃSKI SPÓŁKA AKCYJNA, Ujeździec Mały;


Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie  www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski

Podczas Gali zgromadzonym gościom zaprezentowana została także publikacja powstała w ramach projektu związanego z obchodami stulecia niepodległości Polski pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Publikacja poświęcona została przedsiębiorcom, których zaangażowanie społeczne przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. Opisano w niej przykłady kierowania się w prowadzonej działalności takimi wartościami, jak wolność, solidarność - wartościami wpisanymi w polską tradycję państwową i narodową. Znaczną część publikacji poświęcono Laureatom Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej: http://iped.pl/pliki/publikacje/Publikacja-SOB-Niepodlegla.pdf

Przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę publikację jako inspirację do podejmowania działań z zakresu SOB. Natomiast społeczeństwo, dzięki publikacji, będzie miało okazję poszerzyć wiedzę na temat realizowanych przez przedsiębiorstwa działań oraz faktycznej roli przedsiębiorców w tworzeniu wolnej gospodarki, a co za tym idzie - niepodległości i niezależności gospodarczej naszego kraju.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Fotorelacja dostępna na: „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Galeria

{gallery}973{/gallery}