Wojewódzka Rada Rynku Pracy (kadencja 2017-2021)

Ma na celu zwiększenie roli partnerów społecznych wprocesie zarządzania Środkami Fumduszu Pracy, programowania i monitorowania polityki rynku pracy. Funkconowanie rad rynku pracy w nowych ramach prawnych będzie wymagało poszerzenia dialogu społecznego i komplementarnego podejścia do problematyki rynku pracy.

Wojewódzka Rada Rynku Pracy ma za zadanie m.in. opiniowanie kryteriów podziału środków Funduszu Pracy dla samorządów powiatowych na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia i finansowanie innych fakultatywnych zadań oraz opiniowanie opracowanych przez wojewódzkie urzędy pracy propozycji przeznaczenia środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji samorządu województwa i sprawozdań z ich wykorzystania. Ponadto inspiruje przedsięwzięcia zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w województwie oraz ocenia racjonalność gospodarki środkami Funduszu Pracy.

Przedstawicielami Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy wchodzącej w skład WRRP jest Pan Marek Pasztetnik prezes ZIG - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, który pełni funkcję członka.

 

Komitet Monitorujący RPO WD 2014-2020

Celem utworzenia Komitetu Monitorującego jest wsparcie Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym WD 2014-2020 w procesie wdrażania, monitorowania i zarządzania RPO WD 2014-2020.

Zadaniem Komitetu jest analizowanie wszelkich kwestii, które wpływają na wykonanie programu regionalnego, w tym wniosków z przeglądu wyników oraz zatwierdzanie spraw wskazanych w art. 110 ust. 2 rozporządzenia ogólnego oraz systematyczny przegląd wdrażania programu regionalnego i postępów poczynionych na drodze osiągania jego celów, w tym w szczególności w odniesieniu do celów pośrednich i końcowych wskazanych w ramach wykonania.

Przedstawicielami Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy wchodzącej w skład Komitetu Monitorującego RPO WD jest Pan Marek Pasztetnik prezes ZIG - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, który jest przewodniczącym Rady, natomiast Pani Barbara Pokorny jest jego zastępcą, a Pani Irena Nowak jest przewodniczącą pracodawców RP.

 


Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki
Celem Rady, jest określanie warunków oraz kreowanie możliwości sprzyjających powstawaniu i szybkiemu rozprzestrzenianiu się innowacji technicznych, organizacyjnych, społecznych.

Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki ma m.in. za zadanie działanie na rzecz współpracy ludzi nauki i przedsiębiorców, w zakresie upowszechniania oraz rozwoju projektów innowacyjnych i ich implementacji, dodatkowo wspiera powstawanie Centrów Badawczo - Rozwojowych i innych struktur proinnowacyjnych oraz inicjatyw inwestycyjnych o innowacyjnym charakterze, zarówno w poszczególnych sektorach gospodarki, jak i w nauce. Ponadto współpracuje przy tworzeniu założeń nowoczesnych form popularyzacji wiedzy oraz programów edukacyjnych, uwzględniających potrzeby polskiej oraz regionalnej nauki i gospodarki.

Przedstawicielami Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy wchodzącej w skład WRRP jest Pan Marek Pasztetnik prezes ZIG - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Andrzej Kalisz

 

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego (została powołana w dniu 7 grudzień 2015 r.)
Rada prowadzi dialog w celu zapewnienia warunków rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej.

Rada działa na rzecz realizacji zasady partycypacji i solidarności społecznej w zakresie stosunków zatrudnienia, oraz na rzecz poprawy jakości formułowania i wdrażania polityk oraz strategii społeczno-gospodarczych, a także budowania wokół nich społecznego porozumienia w drodze prowadzenia przejrzystego, merytorycznego i regularnego dialogu organizacji pracowników i pracodawców oraz strony rządowej. Ponadto wspiera prowadzenie dialogu społecznego na wszystkich szczeblach jednostek samorządu terytorialnego.

Przedstawicielami Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy wchodzącej w skład WRRP jest Pan Marek Pasztetnik prezes ZIG - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Andrzej Kalisz, Irena Nowak, Barbara Pokorny, Małgorzata Tobiś, Marek Rakowicz, wszyscy wymienieni są przedstawicielami Pracodawców RP.

 

III KARNAWAŁOWY BAL JAZZOWY

Jeśli zastanawiacie się jak spędzić Karnawał, szukacie dobrej zabawy i rozrywki na najwyższym poziomie, to w imieniu Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) oraz Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław, zapraszamy Państwa na III KARNAWAŁOWY BAL JAZZOWY!

Motywem przewodnim Balu jest klimat i muzyka Nowego Orleanu lat 20-tych i 30-tych, jazz tradycyjny, ognisty swing, który porwie do tańca nawet najbardziej opornych!

Patronem Balu jest legendarny Louis "Sachmo" Armstrong. Zabawę zapewnią dwa znakomite zespoły, legendarna Asocjacja Hagaw, wielokrotnie nagradzana, znana ze doskonałych wykonań jazzu tradycyjnego oraz wrocławskie Dreaming Ukulele, specjalizujące się w muzyce lat 20-tych i 30-tych, które wystąpi z gościnnym udziałem znanego wszystkim miłośnikom jazzu tradycyjnego puzonistę (TB.) - Jana Młynarczyka. W tym roku Bal będzie stał pod znakiem śpiewu, gdyż na scenie wystąpią znakomite wokalistki, Kaja Tyzenhauz (z Asocjacją Hagaw) oraz Marzena Słowik (z Ukulele Dreaming Trio), które wprowadzą gości w klimat niepowtarzalnej muzyki klubów jazzowych Nowego Orleanu. Prowadzenie imprezy Janusz Cedro.
Naszych gości zachęcamy do przebrania się w stroje nawiązujące do epoki, gdyż podczas Balu wybrany zostanie Król i Królowa Balu, nie zabraknie konkursów z nagrodami, a energię do tańca zapewnią ciepłe i zimne przekąski.


Bal odbędzie się w dniu 2018-02-10 w Klubi Muzycznym Liverpool we Wrocławiu, a cena biletu to 99 zł od osoby. W cenie atrakcje muzyczne wieczoru oraz ciepły i zimny bufet.


Nie zwlekaj, już dziś zapewnij sobie znakomitą zabawę w Karnawale 2018 i zarezerwuj miejsce na Balu!


Nie zapomnij również powiadomić swoich znajomych https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png Ilość miejsc ograniczona!

KONTAKT:
Biuro Organizacyjne "III Karnawałowego Balu Jazzowego"- tel. 601 418 796, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy w dniach 27-29 grudnia 2017 r., będzie nieczynna. 

Życzymy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

W świątecznej atmosferze 19 grudnia 2017 roku w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyło się Uroczyste Spotkanie Opłatkowe, zorganizowane przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą i Lożę Dolnośląską Business Centre. Na spotkanie przybyło kilkaset osobistości ze świata biznesu, nauki, polityki, kościoła, sportu oraz mediów.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości, wśród których znaleźli się m.in. najważniejsi hierarchowie różnych wyznań, rektorzy wrocławskich uczelni, Wojewoda Dolnośląski, przedstawiciele samorządu lokalnego, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele mediów. Powitania gości dokonali: Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński, Kanclerz Loży Dolnośląskiej/Wiceprezes Zarządu Business Centre Club Marek Woron oraz Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy Marek Pasztetnik.
Tytułu Honorowego Mistrza nadano Pani Ewie Błaszczyk, aktorce, założycielce Fundacji "Akogo?".

Przybyłym gościom życzenia złożyli m.in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Wiceprezydent Miasta Wrocławia Maciej Bluj.
Uroczyste dzielenie się opłatkiem poprzedzone było życzeniami zaproszonych Księzy Biskupów oraz Aleksandra Gleichgewichta Przewodniczącego Rady Gminy Wyznania Żydowskiego. Następnie Błogosławieństwo ekumeniczne udzielił Biskup Wrocławski Profesor Andrzej Siemieniewski.

Zgromadzeni goście wspólnie zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem” a następnie podzielili się opłatkiem. Reszta wieczoru upłynęła na dyskusjach przy dźwiękach polskich kolęd i tradycyjnych potrawach wigilijnych.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie przy organizacji Uroczystego Spotkania Opłatkowego Patronom:

- BANK BGŻ BNP PARIBAS S.A.
- KEA IBB Sp. z o.o.
- OMEGA
- Mennica Wrocławska Grupa Goldenmark
- DOZAMEL Sp. z o.o.
- CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej

Dziękujemy również współorganizatorom (Dolnośląskiej Izbie Rzemieślniczej we Wrocławiu, Loży Dolnośląskiej Bussiness Center Club) oraz wszystkim przybyłym Gościom. 

          Za nami już pierwsza edycja szkolenia, które odbyło się w dniach 11-12-13 grudnia 2017 w Hotelu Niemcza ramach projektu „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa” realizowanego w partnerstwie między organizacjami partnerów społecznych OPZZ - FZZ Metalowcy i Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy – konkursu ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach II Osi priorytetowej programu POWER - Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16 „Usprawnienie procesu stanowienia prawa”

         Szkolenie odbyło się zgodnie z programem. Pomimo trudnego okresu przedświątecznego nasi Członkowie aktywnie uczestniczyli w szkoleniu. Mamy nadzieję, że nabyte kompetencje będą mogli z sukcesem wykorzystać w pracy zawodowej. Szkolenie było też okazją do integracji członków ZIG.

        Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu i już zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w marcu, o czym będziemy szczegółowo informować.
Irena Nowak – Koordynator Projektu

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję Made in Wrocław, która 14 grudnia odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Jej celem jest budowa świadomości co do innowacyjnego potencjału Polski i Wrocławia, a także powstających tu nowoczesnych produktów oraz biznesów. Program jest niezwykle atrakcyjny – podczas Made in Wrocław wystąpi blisko 30 przedstawicieli biznesu. Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy objęła wydarzenie swoim patronatem.

Konferencję Made in Wrocław otworzy prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, a w sesji inauguracyjnej wystąpi m.in. Grzegorz Dzik (Prezes Zarządu Impel S.A, Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy).

Oprócz niego w tej części konferencji swoje prelekcje wygłoszą także Tadeusz Kościński Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Krzysztof Domarecki (Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena S.A) oraz Paweł Marchewka (Prezes Zarządu Techland). Konferencję poprowadzi Roman Młodkowski dyrektor programowy polskiej edycji magazynu „Forbes”. (Szczegółowa agenda w załączniku.)

Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30, przewidywany koniec 16.30.

Wstęp na konferencje jest płatny, ale kosztuje jedyne 49 zł.

Równocześnie podczas Made in Wrocław odbędą się BEZPŁATNE TARGI dla wszystkich mieszkańców, gdzie wystawi się ponad 50 firm – zarówno tych dojrzałych jak również startupów.

Targi potrwają od 11.30 do 17.00.

Więcej informacji na made-in-wroclaw.pl lub Facebooku.

6 grudnia w Centrum Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy odbyła się konferencja dotycząca zmian w przepisach emerytalnych oraz wynikających z nich nowych obowiązków dla pracodawców. Głównym prelegentem wydarzenia był Tomasz Fronczak, dyrektor Biura Programów Emerytalno-Oszczędnościowych Grupy PZU.

Gości konferencji przytiwał Marek Pasztetnik, prezes zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej, który przedstawił trójkę współorganizatorów i prelegentów: Tomasza Fronczaka, Łukasza Ciesielskiego, dyrektora ds klienta korporacyjnego PZU S.A. we Wrocławiu oraz Adama Siemińskiego, dyrektora ds. klienta korporacyjnego w PZU Życie we Wrocławiu. Prezez ZIG zachęcił także zgromadzonych uczestników do aktywnego udziału w konferencji oraz do zadawania pytań wszystkim zaproszonym ekspertom.
Podczas konferencji omawiano przede wszystkim Program Budowy Kapitału, który został przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju. Nowe propozycje Ministerstwa dążą do wprowadzenia obowiązkowego systemu oszczędzania, organizowanego i współfinansowanego przez pracodawców. Prowadzący spotkanie Tomasz Fronczak mówił m.in. o tym, jak skutecznie przygotować się do nadchodzących zmian, z czego one wynikają oraz w jaki sposób wpłyną na rynek pracy i portfele każdego z nas.
Po prelekcji przyszedł czas na pytania od publiczności, która chętnie włączyła się do dyskusji, a następnie na część towarzyską, czyli rozmowy przy lunchu.

O prelegencie:
Tomasz Fronczak
Dyrektor Biura Programów Emerytalno-Oszczędnościowych
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Prawa i Administracji, Podyplomowe studium Ubezpieczeń Gospodarczych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 17 lat związany z rynkiem finansowo – ubezpieczeniowym.
Od 2007 związany z TFI PZU SA jako Dyrektor ds. Programów Emerytalno - Oszczędnościowych, a obecnie Dyrektor Biura Programów Emerytalno Oszczędnościowych, odpowiedzialny za relacje z Klientami Korporacyjnymi oraz tworzenie, obsługę prawną programów, koordynowanie procesów wdrażania i nadzorowania procesu rejestracji PPE w KNF, dotychczas przedstawiciel ponad 600 pracodawców w KNF podczas procesów rejestracji i zmiany instytucji zarządzających programami PPE. Od 16 lat związany z Grupą PZU.

 

 

KONFERENCJA „Digital & Smart Living Centre: South Westphalia. Wymiana doświadczeń z przedstawicielami nauki i gospodarki Nadrenii Północnej-Westfalii“

Termin - 06.12.2017 (środa) godz. 10:00 – 13:30 udział - bezpłatny Miejsce - WROCŁAWSKI PARK TECHNOLOGICZNY Budynek Sigma ul. Duńska 11, 54-424 Wrocław

Konferencja „Digital & Smart Living Centre: South Westphalia. Wymiana doświadczeń z przedstawicielami nauki i gospodarki Nadrenii Północnej-Westfalii“ to prezentacja potencjału najbardziej uprzemysłowionego subregionu w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz największego w Europie skupiska światowych liderów branżowych. Południowa Westfalia, siedziba ponad 150 ukrytych championów, tradycyjnie specjalizuje się w branży przemysłu samochodowego, budowie maszyn oraz oświetleniu, systemach technicznych dla budynków oraz zabezpieczeniach i technologiach bezpieczeństwa.

Dziś swe wysiłki koncentruje na wzmocnieniu transferu pomiędzy nauką a gospodarką oraz tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze oświetlenia oraz elektromobilności. W tym wymiarze postępująca cyfryzacja subregionu ma także na celu podniesienie standardów bezpieczeństwa w zakresie opieki zdrowotnej, opieki nad osobami starszymi oraz jakości życia.

W imieniu Agencji Inwestycji i Promocji kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia – NRW.INVEST serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji, która będzie platformą do wymiany doświadczeń w temacie smart living, smart home, cyfryzacji oraz źródłem informacji na temat możliwości kooperacji z Nadrenią-Północną-Westfalią, także w kontekście ekspansji na wymagające rynki tego kraju związkowego.

Podczas spotkania przewidziany jest lunch. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Prosimy o potwierdzenie udziału na załączonym formularzu do dn. 30.11.2017r.

Formularz znajduje się w załączniku.

Działanie dyrektyw zamówieniowych w systemie krajowym w rok po nowelizacji

 

11 grudnia 2017 roku o godzinie 9:00 w Warszawie przy ulicy Postępu 17A odbędzie się konferencja dotycząca działań dyrektyw zamówieniowych w systemie krajowym w rok po nowelizacji. 

 

Tematyka konferencji: 

I. W którą stronę zmierza nowa ustawa pzp?

II. E- zamówienia krok po kroku.

III. Dlaczego Unia Europejska wie lepiej?

 

Prelegentami będą Przedstawieciele:

I. Komisji Europejskiej

II. Ministerstwa Rozwoju

III. Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa

IV. Kancelarii Ziembiński & Partnerzy 

V. Platformy Zakupowej / Aukcje- Nextbuy

VI. Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej

 

Zapraszamy! 

Strona internetowa do wydarzenia: http://pzp-ue.grupakzp.pl/

Strona 1 z 53