Zapraszamy Państwa na 2-dniowe płatne warsztaty "Zarządzanie talentami - Jak dobierać ludzi do swojej organizacji i zespołu w oparciu o talenty wg GALLUPA". Wydarzenie skierowane jest do osób z co najmniej 3-letnim stażem menedżerskim.
 
Warsztaty odbędą się w dniach 29-30 marca 2019 r., godz. 9:00-17:00 w Centrum Biznesowo Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43 (Budynek NBP) 
Wrocław.

Warsztaty przeprowadzi Pani Beata Piasny - właścicielka Agencja Wizerunku i Rozwoju CAMBIAR, praktyk biznesu i przedsiębiorca. Certyfikowany trener FRIS®, Certyfikowany Coach ACC ICF.
 
Więcej informacji dostępnych w programie wydarzenia, który jest do pobrania w załącznikach.
 
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Dominiką Lisowską: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 510 015 810.

slajder www zig

 
Czas na pierwszy numer "Horyzontów" w tym roku! Nasi eksperci dotykają tematów związanych z trendami wyznaczającymi nowe drogi, którymi nie zawsze trzeba podążać, ale na pewno warto śledzić ich bieg.  


W kwartalniku "Horyzonty" nr 1/2019  przeczytasz m.in. o modzie na grywalizację, wellbeingu we współczesnej organizacji,  inwestycjach w nieruchomości komercyjne, budowaniu marki, czy też wpływie rzeczywistości rozszerzonej na rozwój pracowników. Więcej TUTAJ.

25 stycznia 2019 r. przestaje obowiązywać stara wersja programu Płatnik (10.01.001), tym samym zostaje ona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zablokowana do użytku. Od 26 stycznia 2019 obowiązuje tylko nowa wersja 10.02.002, którą każdy musi pobrać samodzielnie.

Niestety nowy program nie zaktualizuje się automatycznie a konieczność samodzielnego pobrania nowej wersji oprogramowania wynika ze znacznej ilości wprowadzonych zmian, w tym szerszego zakresu przekazywanych do ZUS danych w związku z wejściem w życie przepisów o skróceniu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej w ramach projektu e-AKTA.

Samodzielne pobieranie nowego oprogramowania rozłoży w czasie ruch klientów na serwerach ZUS, co ułatwi sprawne pobieranie oprogramowania. Po pobraniu nowej wersji programu Płatnik kolejne zmiany nastąpią w ramach autoaktualizacji. Program jest całkowicie bezpłatny.

- Koniecznie trzeba pamiętać o tym żeby zarchiwizować dotychczasowe dane oraz zachować hasło, które umożliwi nam ponowne zalogowanie się do programu i dostęp do zgromadzonych danych – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - To bardzo ważne gdyż my nie zapisujemy i nie przechowujemy haseł naszych klientów – przestrzega.

Rozliczenie składek za styczeń 2019 r. (w lutym) trzeba przygotować w nowej wersji programu. Jeśli pracownik w styczniu tego roku osiągnął bądź osiągnie przychody za poprzednie lata (np. „trzynastkę”) poza raportem ZUS RCA powinno się przekazać do Zakładu także nowy dokument ZUS RPA. Tak będzie przy rozliczaniu składek za każdy miesiąc, w którym nastąpi wypłata za ubiegłe lata.

Więcej informacji na temat „nowego” Płatnika na stronie zus.pl oraz w każdej stacjonarnej placówce ZUS.
Ruszyła rejestracja uczestników na największe w regionie wydarzenie adresowane do właścicieli przedsiębiorstw rodzinnych i ich następców - Kongres Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana”. Kongres odbędzie się w dniach 6-7 marca br. we Wrocławiu. Wydarzenie jest okazją do poszerzenia wiedzy o nowych trendach w biznesie, inspiracji oraz wymiany doświadczeń.
 
Kongres Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana” odbędzie się w dniach 6-7 marca 2019 r. we Wrocławiu. Będzie to druga edycja największego w regionie wydarzenia adresowanego do grupy przedsiębiorców, jaką stanowią osoby prowadzące własne firmy rodzinne. Wydarzeniu patronują marszałkowie województwa dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.
 
Podczas dwudniowego Kongresu odbędzie się konferencja i warsztaty biznesowe oraz networking sprzyjający wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów. W pierwszym dniu Kongresu przeprowadzone zostaną panele dyskusyjne poświęcone budowaniu marki, wychodzeniu na zewnętrzne rynki oraz innowacyjności. Prowadzącymi i uczestnikami paneli będą eksperci oraz przedstawiciele odnoszących sukcesy firm rodzinnych. Drugiego dnia Kongresu odbędzie się śniadanie biznesowe połączone z networkingiem oraz warsztaty tematyczne z zakresu: sukcesji, czyli przygotowania firmy i rodziny do objęcia sterów przez młodsze pokolenie, a także mediacji, marketingu, finansowania firm oraz innowacyjności i digitalizacji. Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.
 
Ciągłość i zmiana
Celem Kongresu jest wsparcie właścicieli firm rodzinnych w budowaniu silnych i stabilnych przedsiębiorstw poprzez dostarczenie im inspiracji do dalszego rozwoju, rzetelnej wiedzy oraz okazji do wymienienia się doświadczeniem. Tematyką tegorocznej edycji jest „Ciągłość i zmiana” a zamierzeniem organizatorów wsparcie rodzimych przedsiębiorców w wydobyciu potencjału wynikającego z połączenia dwóch elementów - wartości niesionych przez firmy rodzinne oraz wdrożenia zmian i innowacji, które będą stymulować wzrost biznesu.
 
- Na Kongres zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, zarówno tych prowadzących małe firmy jak i duże przedsiębiorstwa. Chcemy pokazać, że rodzinny charakter biznesu, nawet bardzo prostego, rzemieślniczego lub każdego innego założonego niedawno bądź 20-30 lat temu, to kapitał na którym można budować przyszłość firmy. Oparciem w rozwoju mogą być własne dzieci i instytucje otoczenia biznesu – tłumaczy dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB we Wrocławiu, inicjator Kongresu Firm Rodzinnych.
 
Organizatorzy chcą przekonać przedsiębiorców, że rodzinnym charakterem biznesu warto się chwalić i można nim wygrać z konkurencją. Dlatego też głównymi tematami poruszanymi na Kongresie będzie wyjście firmy na rynki zewnętrzne, otwartość na zmiany i wdrażanie innowacji.
 
- Rozszerzenie działalności i rozwój biznesu jest konieczny, ponieważ firmy nieustannie działają w środowisku konkurencyjnym. Jeśli nie wyjdą ze swojego rynku lokalnego, będą poddane konkurencji zewnętrznej, z którą prędzej czy później zaczną dzielić swój rynek. Jedną z przewag może w tym wypadku być rodzinny charakter przedsiębiorstwa, który określany jest przez tradycje i wartości wyznawane przez pokolenia właścicieli. Klienci to cenią, kojarzą biznes rodzinny z poczuciem ciągłości, bezpieczeństwa i trwałości a przez to nabywają zaufania do danej firmy i jej oferty. Na marcowym Kongresie będziemy chcieli pokazać przedsiębiorcom, że ich rodzinny charakter jest unikalnym potencjałem rozwojowym – dodaje dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB we Wrocławiu, inicjator Kongresu Firm Rodzinnych.
 
Organizatorami Kongresu Firm Rodzinnych „Ciągłość i zmiana” są Centrum Biznesu Rodzinnego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Regionalna Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Związek Pracodawców Polska Miedź, Dolnośląski Fundusz Rozwoju.
 
Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego a także Komitetu Przedsiębiorstw Rodzinnych Krajowej Izby Gospodarczej.
 
Sponsorem strategicznym jest PKO Bank Polski.
 
Program wydarzenia i zapisy
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na uczestnictwo w Kongresie. Program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www: www.wsb.pl/wroclaw/kongres-firm-rodzinnych.
 
Bezpośredni link do rejestracji uczestników: https://www.wsb.pl/wroclaw/kfr_zapisy.
 
 
KFR fb 640x960 2
Regionalne Forum Terytorialne jest podmiotem opiniodawczo - doradczym Zarządu Województwa Dolnośląskiego, stanowiącym platformę wymiany wiedzy, informacji i doświadczeń w zakresie strategicznych dla rozwojuregionuzagadnień. 
 
Przedstawiciel: Marek Pasztetnik
 
 
Stali zastępcy:
 
zespół ds. transportu:
Marcin Białkowski, Wiceprzewodniczący Rady ZIG - Pracodawcy i Przedsiębiorcy 
prof. Dariusz Łydżba – Dziekan Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, 
 
zespół ds. ochrony zdrowia:
prof. Halina Podbielska, Kierownik Katedry Inżynierii Biomedycznej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej,  
 
zespół ds. edukacji i nauki
prof. Andrzej Dziedzic, Prorektor ds. Nauczania Politechniki Wrocławskiej,
prof. Marian Noga - Profesor Wyższej Szkoły Bankowej
Barbara Pokorny -  Wiceprzewodnicząca Rady ZIG - Pracodawcy i Przedsiębiorcy

Wypełnij deklarację PIT za 2018 rok i pomóż fundacji Procuro. Pobierz program PIT 2019 ze strony fundacji za darmo.
Wesprzyj fundację Procuro poprzez odpis 1% dla organizacji pożytku publicznego. Ściągnij, ze strony fundacji aplikację PIT 2019, następnie zainstaluj ją na komputerze. Aplikacja jest w pełni bezpieczna. Składając deklarację PIT za 2018 rok za pomocą aplikacji dołączysz do grona osób wspierających społeczną integrację dzieci niepełnosprawnych poprzez sztukę. Wszelkie zgromadzone środki zostaną przeznaczone na działalność statutową Procuro.


Zapoznaj się z raportami z działalności fundacji.

Dowiedź się więcej o Procuro!

Specjalista ds. marketingu i mediów społecznościowych

T: +48 727 003 679

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Australia szyta na miarę to dla niektórych to "podróż życia". Dla innych miejsce do pracy czy nauki. Czasem to wyjazd na wielkie imprezy sportowe lub do wielkich metropolii takich jak Sydney czy Melbourne. O różnych obliczach tego kontynentu, praktycznych poradach i cennych wskazówkach opowie pasjonat, przewodnik i ekspert od Australii Pan Paweł Iwanowski. W podróż do Australii zabierze nas Pan Łukasz Gruchalski z luksusowych linii lotniczych Qatar Airways.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o Australii!

Miejsce: ibis Styles Wrocław Centrum, Plac Konstytucji 3 Maja 3, Wrocław
Hotel vis a vis Dworca Głównego; łatwy dojazd
Data i godzina: 24.01.2019r , godz. 09.30 - 11.30
Na zakończenie – nagrody! Zapraszamy serdecznie!
Organizator: Bissole Business Travel; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 665740740
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zgłoszenia do 21.01.2019.


Link do rejestracji znajduje się w załączonym pliku.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o Australii!

Pokaz  połączony jest z największą w Polsce Galą Zwycięzców dzieci, które pokonały nowotwór. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie podopiecznych Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"?

Marcin Muszyński to jeden z najwybitniejszych iluzjonistów w Polsce, finalista programu „Mam talent”, emitowanego na antenie stacji TVN. Jego pokazy to nie tylko seria sztuczek i iluzji, ale spektakularnie wyreżyserowane, magiczne opowieści. W swoim repertuarze mistrz wykorzystuje najtrudniejsze projekty iluzjonistyczne na świecie. Magik potrafi zaczarować swoim występem publiczność, dlatego udział w widowisku z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Na scenie nie zabraknie niezwykłych atrakcji, m.in. znikającej modelki, lewitującej wysoko nad ziemią asystentki, fruwającego fortepianu czy spektakularnego przecięcia iluzjonisty na pół, po którym odcięte nogi same odjadą na rowerze! To wszystko, to tylko część wielkiego pokazu magii i czarodziejskich sztuczek.

POKAZ MAGII odbędzie się 15 grudnia 2018 r. w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Wydarzenie organizuje Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, a dochód ze sprzedaży wejściówek będzie przeznaczony na małych pacjentów leczących się w Przylądku Nadziei.

Wesprzyj chore dzieci i spraw sobie lub swoim bliskim wspaniały prezent! 

Bilety w cenie: 90 zł, 120 zł, 140 zł (dla dorosłych) i 45 zł, 60 zł, 70 zł (dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia)  Zakup biletów

Link do wydarzenia

 

Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. 17 firm z województwa dolnośląskiego zdobyło ten prestiżowy tytuł. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Nagrody dla najlepszych

Dolnośląskie przedsiębiorstwa w tegorocznej edycji programu sięgnęły po najwyższe wyróżnienia. Statuetkę „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która trafia jedynie do 15 firm, które szczególnie wyróżniły się na tle wszystkich Laureatów XXI edycji programu z województwa dolnośląskiego otrzymały aż 2 firmy: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. oraz WAMAX Artykuły i Urządzenia Biurowe.

Firma VOTUM S.A. z Wrocławia była o krok od zdobycia najwyższego wyróżnienia. Została nominowana do Nagrody Głównej Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2018, co oznacza, że ma duże szanse zdobycia Statuetki w kolejnej edycji programu.

Wśród wyróżnień na Uczestników czekały również nagrody „Debiut Fair Play”, przyznawane przedsiębiorstwom, które uczestniczą w programie po raz pierwszy i wyróżniają się szczególnymi działaniami na tle innych debiutujących w danej edycji Laureatów. Nagrodę uzyskały aż 2 wrocławskie firmy: M&M Consulting Jarosław Michniewski oraz Mimari Michał Mirocha.

Kapituła przyznała również medale „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2018 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Tytuł ten trafił do Pana Pawła Rytelewskiego Prezes Zarządu SI-Consulting Sp. z o.o. z Wrocławia.

Na scenie głównej nagrody odebrały również firmy uczestniczące w programie nieprzerwanie od 15 lat, otrzymując Diamentową Statuetkę. Wśród nich było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubinie.

Pozostali Laureaci z województwa dolnośląskiego:

 • Frankonia-Poland Sp. z o.o., Dzierżoniów;
 • KGHM METRACO S.A., Legnica;
 • PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE BUDOTEX Sp. z o.o., Wrocław;
 • Joyson Safety Systems Poland Sp. z o.o., Krzeszów;
 • ARRA GROUP Sp. z o.o. Sp.k., Głogów;
 • Artur Matras datEnergy, Wałbrzych;
 • Firma Handlowo Usługowa LIBERTY, Oława;
 • „Lena Wilków” sp. z o.o., Nowy Kościół;
 • P.P.H. „WADEX” S.A., Wrocław;
 • SI-Consulting Sp. z o.o., Wrocław;
 • TARCZYŃSKI SPÓŁKA AKCYJNA, Ujeździec Mały;


Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie  www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski

Podczas Gali zgromadzonym gościom zaprezentowana została także publikacja powstała w ramach projektu związanego z obchodami stulecia niepodległości Polski pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Publikacja poświęcona została przedsiębiorcom, których zaangażowanie społeczne przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. Opisano w niej przykłady kierowania się w prowadzonej działalności takimi wartościami, jak wolność, solidarność - wartościami wpisanymi w polską tradycję państwową i narodową. Znaczną część publikacji poświęcono Laureatom Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej: http://iped.pl/pliki/publikacje/Publikacja-SOB-Niepodlegla.pdf

Przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę publikację jako inspirację do podejmowania działań z zakresu SOB. Natomiast społeczeństwo, dzięki publikacji, będzie miało okazję poszerzyć wiedzę na temat realizowanych przez przedsiębiorstwa działań oraz faktycznej roli przedsiębiorców w tworzeniu wolnej gospodarki, a co za tym idzie - niepodległości i niezależności gospodarczej naszego kraju.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Fotorelacja dostępna na: „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Strona 4 z 64