Serdecznie zapraszamy 11 grudnia do siedziby Zachodniej Izby Gospodarczej we Wrocławiu na ostatnie w tym roku szkolenie w rozszerzonej formule. Nasi eksperci podatkowi 
i kadrowo-płacowi przygotowali spotkanie pt. „Zmiany w podatkach i HR 2019”.

Nowy rok tradycyjnie rozpocznie się szeregiem zmian dla przedsiębiorców. Zaczną obowiązywać m.in. nowe zasady rozliczania wydatków związanych z używaniem samochodów służbowych i pojawią się dodatkowe obowiązki w obszarze podatku u źródła.

W obszarze HR ustawodawca zrewolucjonizował dokumentację pracowniczą wprowadzając 
e-dokumenty i zmieniając zasady przechowywania akt osobowych. O wszystkich tych nowościach opowiedzą eksperci - doradcy podatkowi i specjaliści kadrowo-płacowi.

 

„O podatkach i HR przy kawie” to merytoryczne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy zyskują okazję do bezpośrednich konsultacji ze specjalistami oraz dyskusji z przedstawicielami innych firm. Prelegenci przedstawiają obowiązujące prawodawstwo, najnowsze praktyki rynkowe i ciekawe case study, a uczestnicy zyskują niezbędną porcję wiedzy pomocną w sprawnym zarządzaniu firmą.

 

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie rozliczeń podatkowych i kadrowych w przedsiębiorstwie.

Zapraszamy Państwa do siedziby Zachodniej Izby Gospodarczej przy ul. Ofiar Oświęcimskich 41-43.  Spotkanie jest przewidziane w godz. 10.00-13.00.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny (rejestracja zakończona).

 

Serdecznie zapraszamy!

Już 20 marca 2019 roku odbędzie się długo wyczekiwana, coroczna konferencja „Wellbeing w praktyce”. We Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia już po raz trzeci będzie można uzyskać wiedzę, inspirację oraz konkretne rozwiązania, jak wdrożyć wellbeing w swojej firmie i tym sposobem przyjąć nowy styl funkcjonowania.

 

Nowoczesne organizacje postrzegają ludzi jako kluczowy kapitał. W związku z tym nowatorski styl zarządzania uwzględnia holistyczne podejście do pracownika i troskę o jego stan psychofizyczny. 

Dbając o dobrostan pracowników, uzyskuje się w zamian wzrost efektywności, zaangażowania i lojalności wobec firmy, co bezpośrednio przekłada się nie tylko na wynik biznesowy, ale i pozytywny wizerunek organizacji. 
Na konferencji odpowiemy na pytania m.in. jak skutecznie wdrażać wellbeing w organizacji, jak menagerowie mogą zadbać o siebie i pracowników, jak tworzyć mistrzowskie zespoły w oparciu o wellbeing oraz czy dbanie o dobrostan pracowników opłaca się pracodawcy.

Aby skutecznie wdrożyć wellbeing w organizacji warto działać kompleksowo w 6 obszarach: świadomości, zdrowia, relacji, miejsca pracy, kultury organizacyjnej oraz systemów i procesów.

Tematyka konferencji jest więc kluczowa nie tylko dla właścicieli, kadry menadżerskiej i pracowników działów HR, CSR, EB, PR, ale również dla coachów, trenerów biznesu, doradców personalnych, psychologów pracy czy konsultantów zarządzania. 
Głównym organizatorem 3 edycji konferencji jest Wellbeing Institute, którego misją jest podnoszenie poziomu wellbeingu ludzi i organizacji. Misję tę realizuje m.in. poprzez edukację, szerzenie dobrych praktyk wellbeingowych i bezpośrednią współpracę z biznesem podczas wdrażania programów wellbeingowych. 
Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą:

  • Beata Kapcewicz - współzałożycielka i mentor Wellbeing Institute, praktykujący lider, trener zarządów i liderów
  • Jakub B. Bączek - przedsiębiorca, podróżnik, trener mentalny, autor kilkunastu książek 
  • Jaro Bieniecki - twórca i Prezes Runmageddonu, mówca inspiracyjny.

Natomiast prelegenci - praktycy wellbeingu -podzielą się swoim doświadczeniem m.inIkea Industry, Velux, Volvo, Kaufland, Ops Talent (pierwsza firma w Polsce z certyfikatem Wellbeing Leader). 
Dodatkowo w dniu 21.03.2019 będzie można uczestniczyć w warsztatach związanych z tematyką wellbeingu.   
To wyjątkowa konferencja z praktyczną wiedzą i skutecznymi rozwiązaniami dla biznesu. 

 

Do końca grudnia można zakupić bilety w przedsprzedaży: Zakup biletów

 

Więcej informacji o konferencji oraz możliwość zakupu biletów na stronie:www.wellbeingwpraktyce.pl

 

Więcej informacji w załączniku.

 

W świątecznej atmosferze 5 grudnia 2018 roku w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyło się Uroczyste Spotkanie Opłatkowe, zorganizowane przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Lożę Dolnośląską Business Centre Club i Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą. Wydarzenie przyciągnęło kilkaset osobistości ze świata biznesu, nauki, kościoła, sportu oraz mediów.

 

Tegorocznym Gościem Specjalnym był Profesor Wojciech Witkiewicz – wybitny polski specjalista chirurg, angiochirurg, transplantolog, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, organizator i ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej, Transplantacyjnej, Onkologicznej i Chemioterapii. Zorganizował nowocześnie wyposażony Szpital, który od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych szpitali w Polsce.

 

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości, wśród których znaleźli się m.in. najważniejsi hierarchowie kościelni, rektorzy wrocławskich uczelni, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego CezaryPrzybylski,  Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska,    przedstawiciele samorządów, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele mediów. Powitania gości dokonali: Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński, Kanclerz Loży Dolnośląskiej/Wiceprezes Zarządu Business Centre Club Marek Woron oraz Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy Marek Pasztetnik.

 

Nadanie Tytułu Honorowego Mistrza Lekarskiego Powołania  Profesorowi Wojciechowi Witkiewiczowi odbyło się w podniosłej atmosferze. Mistrz założył historyczne szaty Starszyzny Cechowej oraz otrzymał akt nadania tytułu z pieczęcią lakową. Profesor Wojciech Witkiewicz podziękował Kapitule za wręczenie mu Tytułu Honorowego Mistrza, oraz złożył zgromadzonym życzenia świąteczne.

 

Uroczyste dzielenie się opłatkiem poprzedziło Błogosławieństwo ekumeniczne poprowadzone przez Metropolitę Wrocławskiego Arcybiskupa Józefa Kupnego, który następnie przekazał głos biskupom innych wyznań.

 

Po otrzymaniu błogosławieństwa kilkaset osób  podzieliło się opłatkiem. Reszta wieczoru upłynęła na dyskusjach przy dźwiękach polskich kolęd i tradycyjnych potrawach wigilijnych.

Patronami wydarzenia byli:

BGŻ BNP PARIBAS

KEA

Dozamel

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

 

 

W rozpoczętym roku akademickim ruszył nowy kierunek studiów podyplomowych – „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”. Powstał on w wyniku udanej współpracy świata nauki i biznesu, gdzie AB S.A., wrocławski dystrybutor IT oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu połączyli swoje zasoby i doświadczenie.

Wspólny projekt jest odpowiedzią na oczekiwania studentów, ale także wymagania stawiane przez pracodawców. Dlatego też studia „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej” mają na celu skuteczne przygotowanie specjalistów i architektów z zakresu budowy rozwiązań IT w oparciu o najbardziej popularne i zaawansowane narzędzia, jakimi są Microsoft Azure i Microsoft 365. Zdecydowana większość zajęć ma formę ćwiczeń i laboratoriów realizujących konkretny, realny scenariusz biznesowy za pomocą rozwiązań chmurowych Microsoft. Dodatkowym atutem jest fakt, że zakres przedmiotów obejmuje wiedzę potrzebną do skutecznego przejścia procedury certyfikacji w obszarze budowania architektury, wdrażania i utrzymania rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej Microsoft. Absolwenci studiów wejdą na rynek pracy z kwalifikacjami zawodowymi udokumentowanymi międzynarodowymi certyfikatami, co z pewnością zostanie zauważone przez potencjalnych pracodawców.

M.in. o znaczeniu chmury obliczeniowej z punktu widzenia rozwoju gospodarczego mówi prof. dr hab. Marian Noga, Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem, Wyższa Szkoła Biznesu we Wrocławiu:

- Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej są niezwykle przydatne w kształceniu współczesnego informatyka, który coraz częściej jest odpowiedzialny za dostarczenie narzędzi przydatnych w codziennej pracy menedżera. Menedżer w swojej pracy podejmuje decyzje. Aby decyzje były racjonalne, ustrukturyzowane, eliminujące ryzyko, potrzebne do tego są skomplikowane systemy wspomagające zarządzanie, wymagające konsolidacji rozproszonych danych, właściwej ich agregacji i szybkiego przetwarzania. Cloud Computing przychodzi tutaj z pomocą, ponieważ zdecydowanie ułatwia tworzenie i utrzymanie systemów eliminujących niedostatki w procesie podejmowania decyzji. Zwykle menadżer, do podjęcia racjonalnej decyzji, posiada poważne ograniczenie, jakim jest czas potrzebny do jej podjęcia. Ponadto różnego rodzaju modele wspomagania decyzji oparte są na informacjach sprzed kilku dni a decyzja podejmowana jest dzisiaj. Oznacza to, że modele oparto o dane czasowe i od momentu „zapakowania” danych do modelu do momentu podjęcia decyzji, wartości tych zmiennych – mogły ulec zmianie i najczęściej ulegają zmianie. Obliczenia IT w chmurze pozwalają na eliminowanie tego typu niedostatków w procesie podejmowania decyzji.

Nowy i innowacyjny kierunek studiów został przygotowany przez doświadczonych i zaangażowanych ludzi, posiadających przede wszystkim sporą wiedzę praktyczną.

- Za nami są już pierwsze zajęcia w ramach studiów, a odniesione wrażenia zarówno nasze – organizatorów, jak i uczestników są bardzo pozytywne i optymistyczne. W ramach dotychczasowych wykładów i ćwiczeń poruszaliśmy się w zagadnieniach obejmujących podstawy działań chmury publicznej. Podczas pierwszego zjazdu prowadzonego przez Mariusza Kędziorę z Microsoft, uczestnicy poznali podstawowe pojęcia - czym jest chmura, jak  wygląda jej klasyfikacja, co to jest IaaS, PaaS, SaaS, jak zbudowany jest Microsoft Azure, czym są Regiony, jak są ze sobą skomunikowane, jak poruszać się po podstawowym narzędziu Azure’owym, jakim jest Portal Azure. Podczas drugiego zjazdu weszliśmy głębiej w tematy Azure’a. Uczestniczy poznali podstawowe serwisy i usługi Microsoft Azure jak wirtualne maszyny, storage i sieci wirtualne. Podczas zajęć uczyli się wdrażania i łączenia poszczególnych zasobów tak z poziomu Portalu Azure, jak i za pomocą takich narzędzi jak Powershell i Azure CLI. Było dużo praktyki i ćwiczeń. A to wszystko po to, żeby uczestnicy byli bardzo dobrze zaznajomieni z podstawami Azure’a, które będą potrzebne podczas kolejnych zajęć. Generalnie program studiów jest tak skonstruowany, że zaczynamy od podstaw a kończymy już bardzo zaawansowanymi zagadnieniami  – mówi Bartłomiej Bojarski, wykładowca kierunku, a jednocześnie Presales & Solution Design Business Unit Manager w AB S.A

Program studiów „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej” adresowany jest do każdego zainteresowanego rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, a w szczególności do pracowników działów IT w przedsiębiorstwach, informatyków, administratorów infrastruktury IT, początkujących developerów, profesjonalistów, praktyków i pasjonatów technologii IT. Warto podkreślić, że nawiązana współpraca pomiędzy największym polskim dystrybutorem IT jakim jest AB S.A. oraz Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu oparta jest na głębokiej wiedzy, wysokich kompetencjach specjalistów i praktyków rozwiązań chmurowych oraz renomie i ponad 20-letnim doświadczeniu w kształceniu jako uczelnia biznesu.

 

***

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów IT/AGD/RTV i zabawek w Europie. Prowadzi działalność operacyjną w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB S.A. jest notowana na GPW.

Więcej informacji na temat spółki można znaleźć na stronie www.ab.pl


Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu to największa niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku kształcąca na studiach I i II stopnia, jednolitych magisterskich, podyplomowych oraz MBA, posiadająca uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Uczelnia kształtuje w studentach biznesową postawę: przedsiębiorczość i umiejętność podejmowania decyzji. Dzięki członkostwu w organizacjach gospodarczych oraz innowacyjnym narzędziom nauczania zapewnia wysoką jakość edukacji i praktyczne przygotowanie do funkcjonowania w życiu gospodarczym.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wsb.pl/wroclaw.

 

Kontakt dla mediów:

Arkadiusz Trzeciakiewicz,PR Manager

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 601 820 198

 

Dnia 5 grudnia 2018 roku, o godzinie 17:30 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, plac Katedralny 1 odbędzie się Uroczyste Spotkanie Opłatkowe organizowane przez: Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu i Loże Dolnośląską Business Centre Club

Gościem Honorowym uroczystości będzie Profesor Wojciech Witkiewicz, któremu zostanie nadany Tytuł Honorowego Mistrza.

Profesor Wojciech Witkiewicz, to specjalista chirurg, angiochirurg, transplantolog, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, organizator i ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej, Transplantacyjnej, Onkologicznej i Chemioterapii. Zorganizował nowocześnie wyposażony Szpital, który od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych szpitali w Polsce.

Patronami wydarzenia są:

BGŻ BNP PARIBAS 

KEA

Dozamel 

Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej 

Dnia 12 grudnia 2018 r. o godzinie 16:00 w HALI "Orbita" przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu, odbędzie się spotkanie biznesowe poświęcone tematyce: "Z pasją o sporcie z VolleyWroclaw"

Agenda spotkania:
16.00 - Powitanie gości
16.15 - Wystąpienie Daniela Janika "Na skrzydłach pasji"
16.45- VolleyWroclaw - Nowoczesny klub z tradycją
17.00- VolleyBiznes - korzyści dla biznesu
17.15 - Dyskusja, pytania
18.00 - Mecz Ligi Siatkówki Kobiet: #Volley Wrocław - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.
 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy: 
 
      
Zapraszamy!

4 grudnia 2018 r. o godzinie 10:00 w Oławskim Centrum Rozwoju Społecznego (OCRS) przy ul. 3 Maja 18 i/u w Oławieodbędzie się spotkanie poświęcone tematyce: "Wielopokoleniowy biznes - ciągłość funkcjonowania firmy w sytuacjach kryzysowych"

 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy: 
 
 
Agenda i zaproszenie znajduje się w załączniku.
Zapraszamy

10 grudnia, od godziny 11.00 co godzinę, do 16.00 zorganizowanych zostanie 6 spotkań (z 6-oma osobami) z Panem Wojciechem Łągiewką. Prosimy o mailowe zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Zakres konsultacji:

- zmniejszenie obciążeń podatkowych (podatek PIT)

- ryzyka prowadzonego biznesu

- przekształcenie działalności gospodarczej

- dobór odpowiedniej formy prawnej

- regulacja spraw spadkowych

- zarząd sukcesyjny

 

1 października 2018 roku odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 na Politechnice Wrocławskiej. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie inauguracyjne Rektora Prof. dr hab. inż. Cezarego Madryasa. Podczas inauguracji uhonorowany medalem za wybitne zasługi dla rozwoju Politechniki Wrocławskiej został Prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, który poprowadził wykład inauguracyjny - „Budownictwo mostowe w 1000-letnich dziejach Polski”. Uroczystość uświetnił występ Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

Wystąpienie inauguracyjne Rektora Prof. dr hab. inż. Cezarego Madryasa - LINK

Wykład inauguracyjny Prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk - LINK

Przemówienie Daniela Lewandowskiego Przewodniczący Zarządu Parlamentu Studentów PWr - LINK

 

W dniach 26-28 września 2018 odbyła się ostatnia edycja szkolenia ramach projektu „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa” realizowanego w partnerstwie między organizacjami partnerów społecznych OPZZ - FZZ Metalowcy i Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy – konkursu ogłoszonego przezKancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Prawie 80 naszych członków aktywnie uczestniczyło w 4 edycjach szkolenia w ciągu ostatnich miesięcy. Mamy nadzieję, że kompetencje, które nabyli będą mogli z sukcesem wykorzystać w pracy zawodowej. Szkolenia były też okazją do integracji członków ZIG.

Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniach.

Irena Nowak – Koordynator Projektu

Strona 5 z 64