15-16 października we Wrocławiu rusza 365 Timing Economic Congress. Organizowany wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Wydarzenie jest znakomitą okazją do zastanowienia się nad tym, jaką drogą podąża nasza gospodarka, a także inne gospodarki naszego regionu, po przemianach ustrojowych. Czy potrafiliśmy właściwie wykorzystać czas, który upłynął od momentu transformacji, do budowania nowoczesnej ekonomii opartej na wiedzy? Czyż upływający czas nie jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najistotniejszym czynnikiem warunkującym efektywny rozwój biznesu, a co za tym idzie gospodarek? Czym jeszcze powinniśmy się kierować, aby wybrać najskuteczniejszą ścieżkę w osiągnięciu zaplanowanych celów?
Przedstawiciele świata nauki, sektora finansowego, administracji publicznej i samorządowej, organizacji i zrzeszeń gospodarczych, inwestorzy, przedsiębiorcy z Polski i Europy przez dwa kongresowe dni będą się wymieniać swoimi międzynarodowymi doświadczeniami
dotyczącymi kwestii czasu w procesach społeczno-gospodarczych z uwzględnieniem potrzeb jednostki, biznesu, ale też społeczeństwa i państwa.
 
Już dziś zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi programu kongresu na stronie 365timing.pl
 Do zobaczenia we Wrocławiu!
 
Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy jako partner wydarzenia otrzymała kody promocyjne dla Członków:

- dla biznesu - 199 zł (BIZ365TEC)
Kody należy wpisać podczas wypełniania formularza rejestracyjnego. 
Czyli: najpierw wybrać jedną z dwóch opcji biletowych po zwykłej cenie (biznes 1395 zł) i zastosować kod w środku w formularzu. Zgodnie z wpisanym kodem cena ulegnie zmianie. 
Stosowna informacja o użyciu kodu jest widoczna na głównej stronie kongresu przy oknach biletowych plus info o możliwości kontaktu z nami (telefon, mail) w przypadku braku posiadania kodu.

 
Komitet honorowy:
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Kaleta
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski
Organizatorzy:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Dolnośląski Fundusz Rozwoju

Dziesiątki firm, produkty globalnych marek, innowacje i wynalazki wrocławskich startupów – wszystko to już 17 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym na Made in Wrocław. Wydarzenie będzie mieć dwie odsłony – dla mieszkańców przygotowano bezpłatne targi, a w tym samym czasie na konferencji biznesowej będzie można wysłuchać twórców firm wartych niemal miliard dolarów.

W tym roku impreza odbędzie się po raz drugi, ponownie jako połączenie całkowicie darmowych targów oraz biletowanej konferencji biznesowej. Miejscem spotkania ponownie stanie się Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia. Pierwszą edycję Made in Wrocław Urząd Miejski oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zorganizowały w grudniu 2017 r. Wówczas wydarzenie odwiedziło około 4 tys. osób, w tym także uczniowie, studenci oraz całe rodziny.

Made in Wrocław, bezpłatne targi

– Made in Wrocław pokazuje społeczną i biznesową energię Wrocławia. Zdecydowaliśmy się na organizację drugiej edycji, ponieważ w zeszłym roku wydarzenie zostało dobrze przyjęte zarówno przez mieszkańców, jak i przedstawicieli firm – mówi prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.
– Dzięki naszej wspólnej pracy Wrocław zwiększył swoje globalne znaczenie, awansował do kategorii miast gamma i został doceniony m.in. za centra innowacji czy wysoką jakość edukacji. Made in Wrocław to szansa, by porozmawiać o fundamentach tego sukcesu, ale też zastanowić się nad przyszłością – dodaje prezydent Wrocławia.
Co mieszkańcy zobaczą w tym roku na bezpłatnych targach? Swoje stoiska już zapowiedziały takie firmy, jak Mondelez International, 3M, GlobalLogic czy Volvo. Dodatkowo innowacje i wynalazki zaprezentuje ponad 25 startupów. Wrocławianie, uczestnicząc w wydarzeniu, mogą odwiedzić aż sześć stref, w tym strefę przemysłu 4.0, strefę gastro, smart city oraz AR i VR, jak również wygrać nagrody „Made in Wrocław”.

Made in Wrocław – konferencja

Motywem przewodnim konferencji będzie Wrocław i to, co go napędza. Założyciele i menedżerowie największych firm działających w mieście postarają się odpowiedzieć na pytanie, co marka Made in Wrocław oznacza dziś, a co oznaczać może w najbliższej przyszłości. Opowiedzą także, jak udało im się dojść do globalnego sukcesu.
Wstęp na konferencję jest płatny, kosztuje jednak tylko 49 zł.
Konferencję otworzy prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. W sesji inauguracyjnej udział wezmą Piotr Krupa, prezes firmy Kruk (jej wycena na giełdzie to niemal miliard dolarów), Jacek Levernes, honorowy prezes Związku Liderów Usług Biznesowych – ABSL (firmy w nim zrzeszone zatrudniają w sumie 250 tys. pracowników), oraz Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes Archicomu i przewodnicząca Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
W kolejnych częściach prezentacje wygłoszą m.in. dr Olga Malinkiewicz z Saule Technologies (laureatka nagrody MIT Technology Review Innovator under 35 z roku 2015), ale także dr Adam Domanasiewicz, światowej sławy chirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu czy Maria Peszek – wokalistka urodzona w naszym mieście.
Made in Wrocław nie koncentruje się bowiem wyłącznie na biznesie, ale pokazuje wyjątkowe osoby związane z miastem.

Konferencję poprowadzi Maciej Orłoś.

– Jeśli chodzi o część merytoryczną, to zaproszeni przez nas prelegenci mogliby wystąpić na dowolnej konferencji biznesowej w Polsce czy w Europie i wszędzie byliby słuchani z uwagą. Oni jednak nie tylko na Made in Wrocław wystąpią, oni pozostaną związani z miastem także po imprezie – nadal będą tu tworzyć czy pracować – podkreśla Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Made in Wrocław to więc szansa nie tylko na posłuchanie inspirującej prelekcji, ale także na poznanie potencjalnych klientów, partnerów biznesowych czy zapoczątkowanie wspólnych przedsięwzięć – dodaje prezes ARAW-u.


Made in Wrocław 2018 odbędzie się w środę, 17 października, w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Początek konferencji godz. 9.30, początek targów o godz. 10.00.


Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej www.made-in-wroclaw.pl. Można też bezpośrednio odwiedzić strony poszczególnych części: https://made-in-wroclaw.pl/targi orazhttps://made-in-wroclaw.pl/konferencja.
Sponsorzy Made in Wrocław: Cavatina, Randstad, CBRE i Wrocławski Port Lotniczy. Partnerzy merytoryczni: Wrocławski Park Technologiczny, Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, JP Weber, 3M, Nokia Garage, Volvo Polska
Partnerzy: MPWiK Wrocław, Smart City Wrocław, Zoo Wrocław.

Poznaj skuteczne metody wdrażania robotyzacji w back office.Spotkaj się z praktykami technologii RPA, Lean Management i zarządzania strategicznego. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. ”Spotkanie z robotem, czyli technologia RPA w biurze” organizowanej przez Impel Business Solutions z udziałem zaproszonych gości i ekspertów.

OD ROBOTYZACJI NIE MA ODWROTU

Dzięki niej firmy osiągają lepsze wyniki i stają się bardziej konkurencyjne. Wdrożenie robotyzacji jest równie efektywne w obsłudze procesów back office, jak i na produkcji. Jak to zrobić efektywnie i gdzie szukać potencjału do optymalizacji z wykorzystaniem technologii RPA i metod Lean Management? O tym opowiemy podczas konferencji.
Początek spotkania to wystąpienie gościa specjalnego – Grzegorza Szałajko, który podzieli się dobrymi praktykami w zarządzaniu zmianą. W programie również praktyczne aspekty wdrożeń robotyzacyjnych, przykłady transformacji w firmie z wykorzystaniem metod Lean Management, a także sesja round table z udziałem ekspertów produktowych.

Zapewnimy solidną dawkę wiedzy.

Zainspirujemy i pobudzimy do działania.

Bądź z nami i spotkaj się z robotem!

GOŚĆ SPECJALNY

Grzegorz Szałajko - doradca strategiczny, trener i coach biznesowy, menedżer projektów posiada międzynarodowe doświadczenie we wdrożeniach zmian w firmach

SKRÓCONA AGENDA

8.30 - 09.00
rejestracja uczestników
9.00 - 09.15
przywitanie uczestników i przedstawienie planu spotkania
Nina Twardowska, Prezes zarządu Impel Business Solutions

SESJA - ZMIANA W ORGANIZACJI
9.15 – 10.00
Elastyczność vs. trwałość. Jak pogodzić ogień z wodą? – gość specjalny Grzegorz Szałajko
10.00 – 11.00
Lean Management i robotyzacja to najlepsi sojusznicy zmiany w organizacji – panel dyskusyjny
z udziałem:
· Jerzy Błach-Jankowski – Kierownik logistyki, Audiofon
· Natalia Jażdżewska, Menedżer ds. Lean, Crusar
· Adam Szuchnik, Head of Operations Poland, Exela Technologies
· Hubert Czarnecki, Dyrektor generalny pionu logistyki, Media Expert
· Magdalena Łojczyk, Kierownik biura zarządzania jakością i procesami , PGE Obrót
moderatorzy: Grzegorz Szałajko i Ewa Piotrowska, Dyrektor handlowy
11.00 - 11.15
przerwa kawowa

SESJA – STRATEGIA PODEJŚCIA DO ZMIANY W FIRMIE
11.15 – 11.45
Modele podejścia do zmiany procesów w organizacji
Aleksandra Pietruczuk, Dyrektor ds. procesów księgowych, Katarzyna Łucka, Menedżer procesów księgowych
11.45 – 12.15
Jak widać Lean w firmie? Narzędzia wspierające wdrożenie ciągłego doskonalenia w firmie
Wojciech Josek, Dyrektor ds. Lean
12.15 – 12.45
Kompetentny robot? Które decyzje "oddać" w ręce robota?
Monika Kosicka, Menedżer zarządzający Robotic Team
12.45 – 13.10
Technologia UiPath - jak zbudować robota?
Robotic Smart Solutions
13.10 – 14.00
lunch
SESJA - PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE RPA I LEAN MANAGEMENT - CASE STUDY
14.00 – 14.30
Czy robot może zaewidencjonować zwolnienie lekarskie? Robotyzacja wsparciem procesów HR
Jolanta Durasiewicz, Dyrektor ds. procesów wyspecjalizowanych HR, Katarzyna Adamczyk, Menedżer ds. kadr
14.30 – 15.00
Lean to podróż - Jolanta Kubacka, Doradca ds. personalnych, Anna Szyszka, Konsultant ds. Lean
15.00 – 15.30
Tylko na własne życzenie można tonąć w papierach, czyli korzyści wynikającez digitalizacji dokumentów i Kancelaria 2.0
Bogusław Salwach, Dyrektor CUP ds. zarządzania dokumentacją
Magdalena Klimek, Project manager ds. zarządzania dokumentacją
15.30 – 15.45
przerwa kawowa

SESJA - ROUND TABLE - STOLIKI EKSPERCKIE
15.45 – 16.30
tematy stolików:
- obszar LEAN MANAGEMENENT - ekspert prowadzący Wojciech Josek
- obszar ROBOTYZACJA - ekspert prowadzący Monika Kosicka
- obszar PROCESOWOŚĆ W FIRMIE - ekspert prowadzący Jolanta Durasiewicz
- obszar DIGITALIZACJA W FIRMIE - ekspert prowadzący Bogusław Salwach
16.30
zakończenie i podsumowanie konferencji

Więcej informacji o prelegentach znajduje się na stronie: https://bpo.impel.pl/konferencja-spotkanie-z-robotem.php

24 firmy i 3 samorządy spośród 157 zgłoszeń znalazło się w finale 15. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza – organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawców RP wspólnie z Partnerem Merytorycznym: firmą PwC i Mecenasem Konkursu: mBank SA.

 2 października 2018 roku na konferencji prasowej w Centrum Konferencyjnym ZIG we Wrocławiu ogłoszono listę nominowanych firm i samorządów do statuetek „Dolnośląskiego Gryfa – Nagrody Gospodarczej”.

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, na którym poznamy laureatów 15. edycji, nastąpi podczas Wielkiej Gali Biznesu dnia 22 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

W konferencji prasowej poprowadzonej przez Pawła Czumę – udział wzięli:

Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy
Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu;
Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Marcin Sawicki – Przedstawiciela Partnera Merytorycznego Konkursu firmy PWC,
Beata Staszków – prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź ,
Marek Pasztetnik – prezes zarządu ZIG, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu;

Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy: To już piętnasta, jubileuszowa edycja konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”.  Piętnaście lat to dużo, patrząc z perspektywy naszego życia i wciąż niewiele gdy oceniać to przez pryzmat wielkich, dalekosiężnych projektów. A takim projektem miały i mają być Gryfy. To nagroda przyznawana przez środowiska biznesowe i naukowe, przy wsparciu samorządowców przedstawicielom przedsiębiorców oraz włodarzom gmin i powiatów. Tym pierwszym za znaczące osiągnięcia na polu biznesowym, tym drugim natomiast za działalność na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. Tą nagrodą chcemy wskazywać i podkreślać rzeczy niezwykłe, które dzieją się w polskiej, dolnośląskiej gospodarce. Tą nagrodą nagłaśniamy działania niezwykłych ludzi, którzy codzienną ciężką pracą budują swój sukces, ale także sukces Dolnego Śląska i Polski. Ta nagroda ma integrować środowiska gospodarcze, naukowe i samorządowe wokół pozytywnych idei i zjawisk, które we współczesnym świecie, lubiącym złe a nie dobre wiadomości,  tak trudno nam zauważyć. Proszę mi wierzyć, że nawet najskromniejsi z ludzi lubią jednak, gdy ktoś powie głośno, że widzi ich trud i zaangażowanie, że docenia ich sukces. My to robimy od piętnastu lat. 22 października, w trakcie Wielkiej Gali Biznesu będziemy świadkami pozytywnego święta ludzi którym się chce, ludzi którzy potrafią, ludzi, którzy mogą być prawdziwą inspiracja do działania dla innych, działania, które przynosi korzyści nam wszystkim. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest, że prestiż Gryfów jest coraz większy, a za chwilę przekonacie się Państwo, że już sami nominowani budować będą ten prestiż dalej. My jesteśmy dumni, że tak zacne firmy i samorządy możemy nominować do naszej nagrody i mam nadzieję, że zwycięzcy konkursu w ośmiu kategoriach będą z dumą chwalić się tym, że są laureatami tej ważnej nagrody.

Po wystąpieniu Przewodniczącego Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy – Grzegorza Dzika  głos zabrał Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu, który przedstawił nominowane firmy w następujących kategoriach:

 1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój
 2. Start-up Roku
 3. Ambasador Dolnego Śląska

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój

 • Fantasy Expo
 • PPHU  Maszyny i Przetwórstwo Nasion Oleistych Ol’Vita Krzysztof Dziaduch
 • 3LP SA

Start-up Roku

 • Genomtec
 • BZB UAS
 • RezerwujSport

Ambasador Dolnego Śląska

 • Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.
 • ZOO Wrocław Sp. z o.o.
 • Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A. (ARAW S.A.)

Następnie głos zabrał Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego i przedstawił nominowane firm w kategoriach:

 1. Dolnośląski Produkt Roku
 2. Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców
 3. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego

Dolnośląski Produkt Roku

 • FIAB Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 
 • Solgaz Sp. z  o.o
 • ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ „KAROLINA” SP.  Z O.O.

Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców

 • Gmina Stronie Śląskie
 • Gmina Strzegom
 • Powiat Lwówecki

Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego

 • CebITgroup EP sp. z o. o. sp. j.
 • Dash Dot Creations sp. z o.o. Sp.K.
 • VACO sp. z o.o.

Następnie Marcin Sawicki  – przedstawiciel Partnera Merytorycznego  Konkursu firmy  PWC,  przedstawił nominowane firmy w kategoriach:       

 1. Przedsiębiorstwo Społeczne Roku
 2. Sukcesja z sukcesem

Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

 • Spółdzielnia Socjalna PANATO
 • Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Arte
 • Spóldzielnia Socjalna Manumania

Sukcesja z sukcesem

 • Eckert AS Sp. z o. o.
 • Przetwórnia Warzyw Michał Sznajder Gospodarstwo Rolne Kiszone warzywa z Doliny Baryczy
 • Grupa Wróbel

Po przedstawieniu wyróżnionych firm i samorządów głos zabrała Beata Staszków –  Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź: 

 • Jubileusz to czas podsumowań i wspomnień.
 • pierwsze Gryfy wręczano w 2004 roku. Wtedy otrzymali je: Selena S.A, KGHM Polska Miedź, Gmina miejsko-wiejska Polkowice, gmina miejska Zgorzelec oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu i Narodowy Uniwersytet Górniczy w Dniepropiertrowsku za wspólny program edukacyjny.
 • Od tego czasu minęło 15 lat. Dzisiaj Gryfy to najważniejsza nagroda gospodarcza na Dolnym Śląsku.
 • Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło już pon1350 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie Kapituły Konkursu. W czternastu edycjach konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” statuetkę przyznano 76 firmom, 22 samorządom oraz 10 osobowościom Dolnego Śląska.

Następnie głos zabrał Prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy – Marek Pasztetnik, który podziękował Kapitule, Organizatorom oraz Patronom Konkursu.

Po zakończeniu konferencji prasowej nastąpiło przejście do indywidualnych rozmów oraz nagrań. W imieniu Organizatorów Konkursu oraz Członków Kapituły serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym firmom i samorządom.

Organizatorzy 15. edycji konkursu: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawcy RP wspólnie z Partnerem Merytorycznym – firmą PwC oraz Mecenasem Konkursu: mBank S.A., mają przyjemność zaprosić Państwa na konferencję prasową 15. edycji konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Podczas konferencji zostaną przedstawione sylwetki nominowanych firm i samorządów, spośród których 22 października 2018 r. podczas Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, zostanie wybranych ośmiu Laureatów Konkursu uhonorowanych statuetkami „Gryfa”. Organizatorzy podsumują I etap 15. edycji konkursu, a Członkowie Kapituły opowiedzą o pracach nad wyborem tegorocznych firm oraz samorządów.
Termin konferencji: 2 października 2018 r. (wtorek), godz. 10:00

Miejsce konferencji: Centrum Konferencyjne Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Wrocław, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43

W konferencji udział wezmą m.in:
Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu;
Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej
– Pracodawcy i Przedsiębiorcy;
Rafał Kociszewski – Dyrektor oddziału korporacyjnego mBank S.A. Wrocław, przedstawiciel Mecenasa Konkursu, Wiceprzewodniczący Rady ZIG;
Beata Staszków – Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź;
Macin Sawicki – Dyrecktor PwC
Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu ZIG – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na konferencję prasową na adres
mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numer: +48 71 79 50 656 w terminie do 01.10.2018 r

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatniej edycji szkolenia w ramach projektu „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa” realizowanego w partnerstwie między organizacjami partnerów społecznych OPZZ- FZZ Metalowcy i Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy – konkursu ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach II Osi priorytetowej programu POWER - Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16 „Usprawnienie procesu stanowienia prawa”

Termin szkolenia: 26-27-28 wrzesień 2018 Miejsce szkolenia: siedziba Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy – Wrocław ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43

Program szkolenia obejmuje następujące moduły:

1 dzień: udział pracodawców w procesach stanowienia prawa, w tym etapy procesu legislacyjnego, formularze opinii prawnej, procedury konsultacyjne, negocjacje i efektywny lobbing umożliwiający bardziej efektywne forsowanie prawnych rozwiązań korzystnych z punktu widzenia pracodawcy,

2 dzień: kształtowanie polityki przemysłowej, koncepcja reindustrializacji Europy, pomoc publiczna, polityka przemysłowa w świetle prawa UE,

3 dzień: ekonomia przedsiębiorstwa z elementami analizy finansowej; analiza wskaźnikowa, czytanie sprawozdań finansowych, zmiany w kodeksie pracy i zasadach zatrudniania itp.

Uczestnicy otrzymają praktyczny wymiar szkolenia, czyli nabycie kompetencji, które będzie można z sukcesem wykorzystać.

Udział w szkoleniu, wyżywienie oraz materiały są bezpłatne.

Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o zgłaszanie się do dnia 19 września 2018 przez wypełnienie załączonego: 

formularza elektronicznego

lub wysłanie wypełnionego formularza na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

informujemy, że przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń na 15. edycję Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – znanego i prestiżowego wyróżnienia na Dolnym Śląsku, przeznaczonego dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego.

Termin składania zgłoszeń mija 20 września br!

Zapraszamy!

ChronPESEL.pl to platforma, dzięki której możesz dowiedzieć się o próbie wyłudzenia pożyczki lub usługi na Twoje dane. W ramach ChronPESEL.pl zabezpieczymy Cię przed skutkami wyłudzenia, a w razie potrzeby zapewnimy Ci pomoc prawną. 

Otrzymasz m.in.:

• SMS-a i e-maila, kiedy ktoś spróbuje wyłudzić na Twoje dane pożyczkę, umowę lub zakupy na raty

• Asystę prawną, czyli pomoc ekspertów, którzy w razie wyłudzenia powiedzą Ci dokładnie, co masz zrobić i przekażą odpowiednie wzory dokumentów

• Zwrot kosztów usług prawnych, jeśli będziesz musiał skorzystać z adwokata aby wyjaśnić sprawę wyłudzenia przed sądem

Więcej na ChronPESEL.pl

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz serdecznie zaprasza przedsiębiorców zrzeszonych w Zachodniej Izbie Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy na spotkanie poświęcone szesnastu latom rozwoju gospodarczego i kulturalnego Wrocławia. 

Spotkanie odbędzie się:

26 września 2018 r., o godz. 17:00 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

Rejestracja poprzez: Formularz zgłoszeniowy

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji: "Mediacja w firmach rodzinnych i w rodzinie". Patronem wydarzenia jest Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Konferencja odbędzie się 11 października 2018 r. w godzinach 9:00-16:00 w Centrum Sztuki w Oławie, Filia nr 1 – sala kinowa ul. Młyńska 3, 55-200 Oława.


Formularz zgłoszeniowy znajduje się w załączniku.
Zgłoszenie prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do dnia 04 października 2018 r.