Ogłaszamy nabór artykułów do nr 4/2018 kwartalnika eksperckiego "Horyzonty"! Na artykuły czekamy do 10.10.2018 r. Państwa propozycje prosimy przesyłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej szczegółów i wymogi redakcyjne:http://horyzonty.zig.pl/wspolpraca/

27 września zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Warsztaty dla zapracowanych”, które poprowadzi ambasadorka strefy Grand Kitchen – Beata Śniechowska. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy posiadać Kartę Stałego Klienta Wroclavii i dokonać rejestracji przez formularz: 
https://www.wroclavia.pl/news-detail/warsztaty-dla-zapracowanych-rejestracja


Podczas rejestracji można zarezerwować jedno miejsce lub dwa miejsca (dla osoby zgłaszającej i towarzyszącej).

Czas trwania warsztatów to około godziny. Odbywają się one w trzech turach: 16.00, 17.30, 19.00. Warsztaty odbywają się na poziomie +2 obok KFC.

Podczas warsztatów stworzymy kreatywne alternatywy dla klasycznej kanapki z żółtym serem i szynką. Uczestnicy pod okiem Beaty Śniechowskiej skomponują z przygotowanych składników niestandardowe, lecz proste w wykonaniu przekąski do pracy. Przygotowane potrawy będzie można zabrać do domu w lunch boksie.

Spotkania dla wrocławskiego biznesu to okazja do odprężenia po pracy, spróbowania niecodziennych przysmaków oraz nawiązania biznesowych relacji.

 

ZAPRASZAMY

 

 

Wroclavia_warsztaty_dla_zapracowanych_wrzesien_zaproszenie_newsletter_640x1130px_2.png

Czwartek i piątek 16.08-17.08 biuro Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy znajdujące się na ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43  jest nieczynnne 

 

Nr 3/2018 kwartalnika eksperckiego "Horyzonty". W najnowszym numerze znalazło się wiele ciekawych tematów, takich jak: coaching i mentoring jako współczesne metody samorozwoju oraz czynny żal jako preferowane zakończenie sprawy karnej skarbowej.

Możemy dowiedzieć się także, czy pracodawca ma prawo odwołać urlop pracownikowi, a także przeczytać o lokalizacji, czyli usłudze językowej, której celem jest doprowadzenie produktu pochodzącego z innego kraju do takiej postaci, aby jego obsługa była dla użytkownika równie zrozumiała jak obsługa produktów lokalnych.

W magazynie przeczytamy również artykuł naukowy o kulturze organizacji a zarządzaniu zróżnicowanymi zespołami pracowniczymi. Dodatkowo pojawiły się rozmowy z ekspertami: Beatą Tadlą - o tym, jak poprawność językowa wpływa na komunikację międzyludzką, oraz z Martą Wilczyńską-Staniul chirurgiem plastycznym.

Zapraszamy do lektury!

Wystartowała 15. jubileuszowa edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”!

Organizatorami Konkursu są Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawcy RP oraz Partner Merytoryczny: firma PwC.

W tym roku Kapituła Konkursu wraz z Partnerem Merytorycznym Konkursu – firmą PwC ustalili osiem kategorii konkursowych.

Kategorie Konkursowe:

W 15. edycji została utworzona nowa kategoria Konkursowa:

1) Start-up Roku – kategoria skierowana do start-up’ów (firm funkcjonujących nie dłużej niż 2 lata), którym udało się skomercjalizować swój produkt.

Zmodyfikowana została kategoria dla jednostek samorządu terytorialnego – Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców, która jest teraz przeznaczona dla gmin i powiatów, które zrealizowały przedsięwzięcie pozytywnie i realnie wpływające na życie mieszkańców.

O wysokim poziomie Konkursu decyduje skład Kapituły, której Członkami są znamienici eksperci i specjaliści w takich dziecinach jak: nauka, biznes i polityka – w tym rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska – odnoszący sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym.

Ankiety konkursowe dostępne są na naszej stronie www.gryfy.pl w zakładce Zgłoszenia do 15 września 2018 roku (Konkurs jest bezpłatny)

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu, wieńcząca 15. edycję Konkursu, odbędzie się 22 października 2018 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

W dotychczasowej 14-letniej historii Konkursu wzięło udział ponad 1350 przedsiębiorców i samorządów.

Nie czekaj zgłoś się już dziś!

Zapraszamy 26 lipca (czwartek) 2018 r. w godz. 16.00-20.00 do strefy Grand Kitchen na poziomie +2 na warsztaty kulinarne, które poprowadzi Beata Śniechowska, zwyciężczyni programu MasterChef oraz ambasadorka strefy restauracyjnej Grand Kitchen.

Wspólnie z Beatą będziemy tworzyć idealne menu do pracy: pożywne smoothie oraz bento – fantastyczny lunch box inspirowany kuchnią japońską. Autorzy najlepiej wykonanych dań zostaną nagrodzeni upominkami!

Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy.

LINK DO REJESTRACJI

 

 

 

 

WKS Śląsk Wrocław SA i Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy 30 kwietnia 2018 roku przed meczem WKS Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk na stadionie Miejskim Wrocławia podpisały porozumienie o współpracy. Dzięki temu Członkowie ZIG mogą korzystać z oferty VIP (na szczególnych warunkach finansowych) na mecze Śląska Wrocław rozgrywane na Stadionie Wrocław w nowym sezonie 2018/2019.

Sprzedaż oferty ruszyła od 2 lipca 2018r. ale już dziś zachęcamy do złożenia rezerwacji, celem gwarancji dostępności miejsc.

Kontakt i informacje:

Łukasz Ziarkowski

667 090 690

 

 

Ogłaszamy 15. edycję Konkursu Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza. W tym roku, jak dotychczas, osiem kategorii, ale w nowej odsłonie. Wielka Gala Biznesu, podczas której poznamy Laureatów tegorocznego Konkursu, odbędzie się tradycyjnie w czwarty poniedziałek października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie, którego zadaniem jest promowanie liderów rozwoju Dolnego Śląska, a jednocześnie inspirowanie firm i instytucji, do działań wpływających na sukces naszego regionu. Dla przedsiębiorstw i samorządów Dolnego Śląska to doskonała okazja, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Bogata historia Gryfów świadczy o prestiżu tej nagrody, a sam Konkurs co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W obecnej edycji Kapituła Konkursu zdecydowała o kilku zmianach w kategoriach, i tak “Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw” oraz “Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw” zostały połączone w jedną kategorię: “Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój”. Dodatkowo w związku z nowymi trendami w środowisku biznesowym pojawiła się kategoria: “Start-up Roku”. Przyznana zostanie również nagroda dla jednostek samorządu terytorialnego za “Przedsięwzięcie tworzące wartość dla mieszkańców”.

Zachęcamy do udziału w Konkursie. Forma zgłoszenia w tym roku została udoskonalona. Szczegóły już niebawem.

Zapraszamy do śledzenia strony gryfy.pl oraz fanpage’a na Facebooku, na której będą pojawiać się bieżące informacje dotyczące konkursu.

Miło nam poinformować, że Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy objęła patronatem konferencję „Sposoby unikania sporów sądowych na tle biało-czerwonego FIDIC”, która odbędzie się 24 września 2018r, w Warszawie. Mając na uwadze ilość kwestii dyskusyjnych, które często urastają do rangi kosztownego i długotrwałego sporu pomiędzy poszczególnymi stronami procesu budowlanego, jesteśmy przekonani, że warto w sposób polubowny rozwiązywać spory, wynikłe w czasie realizacji inwestycji publicznej. Dlatego też chętnie promujemy niniejszą konferencję, jako ważną i potrzebną inicjatywę. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji oraz do rejestracji online na stronę https://www.polubownepzp.pl/.

 Za nami trzecia edycja szkolenia, które odbyło się w dniach 14-15-16 czerwca 2018 w Hotelu SPA Mercure Skalny Karpacz ramach projektu „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa” realizowanego w partnerstwie między organizacjami partnerów społecznych OPZZ - FZZ Metalowcy i Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy – konkursu ogłoszonego przezKancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Nasi członkowie aktywnie uczestniczyli w szkoleniu a kompetencje, które nabyli będą mogli  z sukcesem wykorzystać w pracy zawodowej. Szkolenie było też okazją do integracji członków ZIG.

Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu i już zapraszamy na ostatnią edycję, która odbędzie się we wrześniu, o czym będziemy szczegółowo informować.

 

Irena Nowak – Koordynator Projektu