18 czerwca 2017 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu odbyło się VI edycja Wrocławskiego Forum Kobiet, organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Hasłem przewodnim tegorocznego WFK było „Ekologiczna kobieta w cyfrowym świecie”. Patronem Głównym wydarzenia była firma 3M Wrocław Sp. z o.o. VI edycja Wrocławskiego Forum Kobiet cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pań, ale także nie zabrakło panów – w wydarzeniu wzięło udział przeszło 650 osób!

Eliza Greber oraz Dagmara Zalewa przywitały gości, a Barbara Pokorny otworzyła VI Wrocławskie Forum Kobiet. Podczas otwarcia Marek Pasztetnik – Prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy pogratulował Beacie Tadli, która poprowadziła wydarzenie, wygranej w programie „Taniec z Gwiazdami” i wręczył bukiet róż. W tym roku tematyka paneli była skoncentrowana na ekologii, cyfrowych technologiach i naturalnym pięknie. Nie zabrakło ożywionych dyskusji od pierwszego panelu Forum, który dotyczył smogu. Stale mówi się o złym stanie powietrza – Kamila Bartosik, moderator i pomysłodawca panelu „Smog cichy zabójca?” zapytała gości o to, jak walczyć ze smogiem, czy należy się obawiać smogu i co to właściwie jest. Dr Rafał Hrynyk opowiedział o popularnych maskach antysmogowych. Dr Hanna Schudy  o tym, jak można zapobiegać zanieczyszczeniu powietrzu. Elżbieta Sznajder zaprezentowała, czym właściwie jest smog. Dr hab. n. med. Tomasz Zatoński opowiedział, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na zdrowie oraz jak można zredukować smog na Dolnym Śląsku. Katarzyna Szymczak-Pomianowska z Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia przedstawiła, jakie działania w tym kierunku podejmują władze Wrocławia. Uczestnicy zadawali wiele pytań, dotyczące stanu powietrza i radzenia sobie ze smogiem.Beata Tadla przeprowadziła interesujący wywiad: „Komunikacja oraz savoir vivre w cyfrowym świecie”. Do lamusa odeszły już tradycyjne listy, które zostały zastąpione przez maile, smsy i chat. Znana dziennikarka telewizyjna przedstawiła prezentację o tym, jak nie stać się ignorantem językowym.Kolejny ciekawy wykład dotyczył znamion i pieprzyków. Dr Sebastian Matwiejczyk opowiedział, kiedy one naprawdę są groźne, a kiedy są tylko naszym znakiem charakterystycznym, jak u Cindy Crawford? Uczestniczki pytały o szkodliwe działanie słońca i o to, czy i kiedy unikać promieni słonecznych.

II panel dotyczył „Ekologicznej kobiecie w cyfrowym świecie”. O postępie technologicznych wypowiedzieli się: Jolanta Suława, dr Cezary Zbiegniew Augustynowicz, Aleksander Łoś, Łukasz Wilczewski, Magdalena Maziarz-Woźniak, Gabriela Ziółkowska-Coyne. Rozmowa dotyczyła powszechnej cyfryzacji oraz automatyzacji życia, któremu towarzyszy pogłębiające się zagrożenie ekologiczne. Z jednej strony coraz częściej wykorzystywana sztuczna inteligencja pomaga w codziennym życiu prywatnym i zawodowym, a z drugiej wpływa niekorzystnie na środowisko oraz relacje międzyludzkie. Obserwowany postęp zdaje się świadczyć o tym, że życie w Matrixie naprawdę może nastąpić, a człowiek może stać się właściwie nieśmiertelny. Wykład Pauliny Pokusy pt. „50 twarzy Greya – czyli cyfrowy świat zdrowego uśmiechu”, pokazał jak ważny w życiu jest uśmiech oraz jak sprawić, by stał się olśniewający. Rewolucja cyfrowa potrafi zdziałać cuda.Anna Kamińska-Kubicka zaprezentowała nowe ekologiczne rozwiązania w branży motoryzacyjnej oraz o rosnącej popularności samochodów z napędem hybrydowym. Jednym z gości specjalnych Forum Kobiet był Paweł Deląg! Utalentowany aktor w rozmowie z Beatą Tadlą wyjawił, jakie przeżył w życiu momenty przełomowe i jak to wpłynęło na jego pracę na planie. Paweł Deląg przedstawił też krótkometrażowy film wspierający akcję walki ze smogiem (FILM) – zapowiedział, że to nie ostatnia taka inicjatywa.Kolejnym gościem specjalnym był Szymon Hołownia. Polski dziennikarz, publicysta i pisarz opowiedział o swoich poglądach na życie i o tym, dlaczego bycie wierzącym jest dla niego dobre. Szymon Hołownia okazał się wspaniałym mówcą. Pasjonata niesienia pomocy opowiedział o swojej Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka. Niebywale interesująca rozmowa, którą przeprowadziła Beata Tadla, zainteresowała wielu uczestników.

Panel III odbył się w dwóch częściach. I część dotyczyła pielęgnacji włosów oraz znaczeniu fryzjera w życiu kobiety. Prelegentami byli goście specjalni: Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt. II część III panelu „Jak żyć w zgodzie z naturą, czyli sposób na bycie zielonym” była na temat zdrowego stylu życia. O zdrowym i sportowym trybie życie oraz odżywianiu opowiedział Krzysztof Lipiec. Magdalena Chwałek mówiła o kosmetykach i tym, jakich kosmetyków używać, by wyglądać jak Jennifer Lopez. Tomasz Czerkawski, który łączy biznes z pasją, opowiedział o produkcji naturalnych, zdrowych i przyjaznych środowisku kosmetykach. Paloma Cekowska zaprezentowała innowacyjny kosmetyk, który działa od środka.Dr Marta Wilczyńska-Staniul w wykładzie pt. „Chirurgia plastyczna sposobem na leczenie kompleksów” opowiedziała o swojej codziennej pracy oraz o tym, z jakimi problemami borykają się jej pacjentki. 

VI panel pt. „Wielkie Kobiece Serca / Wrocławska Rada Kobiet”  to panel, w którym o swoich działaniach opowiedziały kobiet aktywne zawodowo, rodzinnie i społecznie. Gośćmi panelu byli: Joanna Nyczak, Małgorzata Meder, Renata Berdowicz, Katarzyna Turkiewicz oraz Wanda Ziembicka-Has. Niespodzianką wydarzenia były pokazy mody VegaFashion Group, na które zaprosili uczestników Małgorzata i Andrzej Oleksik. W tym roku po raz pierwszy odbyło się after party – uczestnicy Forum Kobiet mieli okazję spędzić wieczór w nowej restauracji 1450. 

VI Wrocławskie Kobiet Forum nie odbyłoby się bez sponsorów i patronów, którym organizatorzy serdecznie dziękuję.

Patron główny: 3M Wrocław

Patron złoty: Impel Group, BoConcetp, Krakowska31 Galeria Wnętrz, Salon Urody Beata Trawińska, WS Academy Wierzbicki & Schmidt, Grape Hotel & Restaurant, Uno Espresso, Caffe Vergnano, Lexus Wrocław, Toyota Centrum Wrocław, Inglot, Café Vincent, Think Love Juices & Vegan Food, DZT Service, MPWiK, Hydropolis, Platinum, Dental Scan, Viessmann, 1450 smokehouse & coctail, VegaFashionGroup Marella, MaxMara i Patrizia Pepe.

Patron srebrny: Komputronik Biznes, BlanX, Doti, Dozamel, Nanoframe, Organique, Protecta, Motip Dupli Polska, Digital Sense, EnzymPro Poland, Hala Stulecia, Noa Clinic, Archicom, Oxytree Solutions Poland, OpsTalent, Vozilla, Super-Pharm

Patronat Medialny: Radio Wrocław, Gazeta Wrocławska, Superbabka.pl, Horyzonty, Kapitał Dolnośląski, Wroclife, The Wrocław Voice, The Warsaw Voice, Klub MBA Wrocław, Businessman Today, QBusiness.pl, PMI Poland Chapter.

 

 

Dziękujemy patronom i sponsorom VI Wrocławskiego Forum Kobiet. To dzięki naszym sponsorom i patronom mogliśmy zorganizować wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pań, ale i też panów. Dziękujemy za wsparcie i pomoc przy organizacji VI Wrocławskiego Forum Kobiet!

Patron główny:

▶ 3M Wrocław

Patron złoty:

▶Impel Group ▶BoConcept ▶Krakowska 31 ▶Salon Urody Beata Trawińska ▶WS Academy Wierzbicki & Schmidt ▶GrapeRestaurant & Restaurant ▶Uno Espresso ▶Caffè Vergnano ▶Lexus Wrocław ▶@ToyotaCentrumWrocław ▶Inglot ▶Café Vincent ▶Think Love Juices & Vegan Food Wrocław OVO ▶DZT Service ▶MPWiK Wrocław ▶Hydropolis ▶Platinum ▶Dental Scan ▶Viessmann ▶1450 smokehouse & cocktail ▶Vega Fashion Group ▶Marella ▶MaxMara i ▶Patrizia Pepe.

Patron srebrny:

▶Komputronik Biznes ▶BlanX Polska ▶Doti ▶Dozamel ▶Nanoframe ▶ORGANIQUE ▶Protecta ▶Motip ▶Dupli Polska ▶Digital Sense ▶EnzymPro Poland ▶Hala Stulecia ▶Noa Clinic ▶Archicom ▶Oxytree Solutions Poland ▶OpsTalent ▶Vozilla ▶SUPER-PHARM Poland

Patronat Medialny:

▶Radio Wrocław ▶Gazeta Wrocławska ▶Superbabka.pl ▶Horyzonty ▶Kapitał Dolnego Śląska ▶Wroclife ▶The Wrocław Voice ▶The Warsaw Voice ▶Klub MBA Wrocław ▶BusinessmanToday ▶QBusiness

 

 

Zostań naszym ekspertem biznesu! Ogłaszamy nabór do kolejnego nr 3/2018 magazynu "Horyzonty". Na Państwa propozycje czekamy do 15.07.2018 r. Zapraszamy do współtworzenia opiniotwórczego medium Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. 

Wymogi redakcyjne znajdują się TUTAJ

Artykuły eksperckie bądź naukowe prosimy przesyłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Autorzy, którzy już wcześniej podjęli z nami współpracę swoje propozycje mogę zamieszczać bezpośrednio przez szablon Wordpress po zalogowaniu do panelu administratora horyzonty.zig.pl jako szkic wpisu. 

Dodatkowych informacji udzieli Państwu w tej sprawie Agnieszka Wojciechowska, redaktor naczelny magazynu "Horyzonty": Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

18 czerwca 2018 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się VI edycja Wrocławskiego Forum Kobiet, organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Hasłem tegorocznego WFK jest „Ekologiczna kobieta w cyfrowym świecie”.

Patronem Głównym wydarzenia jest firma 3M Wrocław Sp. z o.o.

W tym roku w programie m.in. wykłady o zasadach savoir-vivre'u w biznesowej komunikacji i na co dzień oraz właściwych wyborach w zagonionym świecie - Bóg, kasa, rock and roll, smog cichy zabójca, nowe technologie w cyfrowym świecie, wykłady o zdrowiu, zdrowym żywieniu, pielęgnacji duszy i ciała, znamionach i pieprzykach, tajnikach chirurgii plastycznej, pięknie zdrowego uśmiechu, pokochaniu siebie tu i teraz oraz wiele inspirujących rozmów z gośćmi specjalnymi.

Gośćmi specjalnymi VI edycji będzie: Paweł Deląg o swoim zawodzie mówi: "Aktorstwo jest możliwością opowiadania o namiętnościach, o całej dziwaczności świata. Aktorstwo jest odbiciem, można za jego pośrednictwem opowiedzieć dużo własnych przeżyć". Debiutował w 1993 roku w roli serbskiego uchodźcy u samego Stevena Spielberga w Liście Schindlera, Kobiety szepczą, że to najprzystojniejszy polski aktor! Beata Tadla – dziennikarka, od 1991 roku związana z mediami. W TVN była gospodynią m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP – Wiadomości oraz programów publicystycznych. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” i tytułu „Najlepiej Ubrana Kobieta Mediów”. Wykładowca. Pracuje m.in. ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego i SWPS. Prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych. Potrafi skutecznie rozprawić się z tremą. Szymon Hołownia – Polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką honorową za zasługi dla ochrony praw dziecka”. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt – prowadzący program TV "Ostre Cięcie", założyciele sieci salonów WS ACADEMY, kreatorzy i pasjonaci fryzjerstwa. Autorzy wielu stylizacji do sesji zdjęciowych, programów telewizyjnych i pokazów mody.

Co roku gościmy ponad 500 przedstawicielek wrocławskiego i dolnośląskiego biznesu, kultury i nauki.

Po raz pierwszy w historii Wrocławskiego Forum Kobiet mają Państwo także możliwość wzięcia udziału w wieczornym after party w restauracji 1450.

W załączeniu znajduje się zaproszenie na VI Wrocławskie Forum Kobiet i zaproszenie na wieczorne after party oraz program Forum. Udział w Forum jest bezpłatny – wystarczy wypełnić poniższy formularz do 14 czerwca br.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Nie może Państwa zabraknąć! Zapraszamy!

 

W miniony piątek, 18 maja, obyła się konferencja poświęcona współczesnej edukacji, pt. Dolnośląskie Cyfrowe Centrum Zasobów Edukacyjnych.
Celem konferencji było przedstawienie praktycznej wizji wykorzystania Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, powstającej z ramienia Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prelegenci przedstawili koncepcję zasilenia OSE wiedzą: e-podręcznikami oraz cyfrowymi zasobami najlepszych polskich uczelni i instytucji naukowych oraz udostępnienia jej wszystkim uczniom na terenie regionu w Dolnośląskim Cyfrowym Centrum Zasobów Edukacyjnych. Podjęto też temat współpracy uczelni wyższych ze szkołami a także zastosowania najnowszych metod i narzędzi edukacyjnych.
W konferencji głos zabrali znakomici naukowcy, m.in. Prof. Stanisław Dylak, uznany pedeutolog, twórca strategii kształcenia wyprzedzającego, a także Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Andrzej Kaleta, Prorektor ds. Dydaktyki prof. Andrzej Dziedzic z Politechniki Wrocławskiej, Prorektor ds. studenckich i edukacji prof. Józef Sowiński z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Potrzebę stworzenia ogólnie dostępnego centrum zasobów edukacyjnych potwierdził Pan Marek Sieczka z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, a kierownik Działu Zarządzania Europejskimi Funduszami Społecznymi w Urzędzie Miejskim Wrocławia, Pan Marcin Bora, opowiedział o możliwościach finansowania dzięki dotacjom unijnym.

Konferencji towarzyszyła wystawa innowacyjnych produktów i usług dla edukacji, podczas której można było obejrzeć i przetestować: system chmurowy Documaster Campus, rozwiązania Lego Education, monitory interaktywne i projektory marki EPSON, sprzęt edukacyjny marki Acer, urządzenia wielofunkcyjne marki Ricoh oraz pracownie przedsiębiorczości oraz gry biznesowe REVAS.

W konferencji wzięło udział ok. 400 osób, a wśród nich dyrektorzy, nauczyciele, samorządowcy oraz pracownicy administracyjni związani z edukacją.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji szkolenia w ramach projektu „Wysokie kompetencje kluczem do aktywnego udziału partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa” realizowanego w partnerstwie między organizacjami partnerów społecznych OPZZ- FZZ Metalowcy i Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy – konkursu ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach II Osi priorytetowej programu POWER - Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16 „Usprawnienie procesu stanowienia prawa”


Termin szkolenia: 14-15-16 czerwiec 2018
Miejsce szkolenia: Hotel SPA Mercure - Skalny Karpacz ul Obrońców Pokoju 5
link do hotelu www.skalnykarpacz.pl


Program szkolenia obejmuje następujące moduły:
1 dzień: udział pracodawców w procesach stanowienia prawa, w tym etapy procesu legislacyjnego, formularze opinii prawnej, procedury konsultacyjne, negocjacje i efektywny lobbing umożliwiający bardziej efektywne forsowanie prawnych rozwiązań korzystnych z punktu widzenia pracodawcy, 

 


2 dzień: kształtowanie polityki przemysłowej, koncepcja reindustrializacji Europy, pomoc publiczna, polityka przemysłowa w świetle prawa UE,
3 dzień: ekonomia przedsiębiorstwa z elementami analizy finansowej; analiza wskaźnikowa, czytanie sprawozdań finansowych, zmiany w kodeksie pracy i zasadach zatrudniania itp.
Uczestnicy otrzymają praktyczny wymiar szkolenia, czyli nabycie kompetencji, które będzie można z sukcesem wykorzystać; szkolenie będzie prowadzone w formie wykładów a także w formie warsztatowej; będzie też możliwość zadawania pytań trenerowi, uczestnicy otrzymują materiały.
Udział w szkoleniu, noclegi, wyżywienie oraz materiały są bezpłatne.
Dojazd uczestników na szkolenie we własnym zakresie, istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu do kwoty 70 zł.


Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o zgłaszanie się do dnia 8 czerwca 2018 przez wypełnienie załączonego formularza elektronicznie lub wysłanie wypełnionego formularza na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE

 

Biuro Projektu:
Zachodnia Izba Gospodarcza Pracodawcy i Przedsiębiorcy
Wrocław ul. Ofiar Oświęcimskich 41/3
Tel: 71/79 50 656, kom. 508 040 280

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Nr projektu: POWR.02.16.00-00-0039/16 

 

 

 

 

mBank S.A. serdecznie zaprasza na spotkanie z ekspertem. Spotkanie odbędzie się: 25.05.2018 o godz. 9.30 w Hotelu Mercure przy pl. Dominikańskim 1, 50 -159 Wrocław

Panel tematyczny:

Split Payment – Mechanizm podzielonej płatności VAT

Agenda:

09:00 – 09:30 Rejestracja

09:30 – 09:45

Powitanie gości

09:45 – 10:30

Mechanizm podzielonej płatności od strony podatkowej

10:30 – 10:45

Przerwa kawowa

10:45 – 11:45

Split Payment w bankowości transakcyjnej mBanku

11:45 – 12:00

Przerwa kawowa

12:00 – 12:45

12:45 – 13:30

Produkty kredytowe, finansowania handlu i faktoringowe w mBanku

Panel dyskusyjny

Rejestracja:
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 16.05.2018 r.
(tel.: (71) 37 00 822 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Właśnie ukazało się nowe wydanie magazynu ZIG - Pracodawcy i Przedsiębiorcy "Horyzonty" nr 2/2018 w zupełnie innej odsłonie!

Magazyn w formie online od tej pory będzie funkcjonował na zasadzie portalu jako strona WWW pod adresem:

 

http://horyzonty.zig.pl/

 

W imieniu zespołu redakcyjnego zapraszamy do lektury! 

 

Zachęcamy również do współpracy w zakresie tworzenia naszego opiniotwórczego  magazynu.

Zapraszamy dyrektorów szkół, pracowników administracji publicznej oraz przedstawicieli samorządów związanych z edukacją, na konferencję poświęconą stworzeniu Dolnośląskiego Cyfrowego Centrum Zasobów Edukacyjnych. Celem konferencji jest przedstawienie holistycznej wizji praktycznego wykorzystania sieci edukacyjnej w regionie - realizacji Dolnośląskiego Cyfrowego Centrum Zasobów Edukacyjnych. Koncepcja zakłada wdrożenie systemów oraz narzędzi, które umożliwią uczniom, nauczycielom, naukowcom, pracodawcom i rodzicom korzystanie z cyfrowych repozytoriów oraz transferu wiedzy za pośrednictwem sieci edukacyjnej. Dolnośląskie Cyfrowe Centrum Zasobów Edukacyjnych ma być zasilone: e-podręcznikami, materiałami własnymi nauczycieli oraz zasobami cyfrowymi wyższych uczelni. Razem z urządzeniami wspierającymi edukację (takimi jak komputery, tablice i monitory interaktywne, pracownie językowe, drukarki, projektory) oraz nowoczesnymi metodami nauczania, umożliwią: równy dostęp do wiedzy dla wszystkich uczniów, na każdym etapie edukacji, oraz wdrożenie elektronicznego tornistra.

 

Prelekcje poprowadzą znamienici naukowcy, m.in. Profesor Stanisław Dylak, twórca strategii kształcenia wyprzedzającego oraz Rektorzy wrocławskich uczelni wyższych, a także przedstawiciele biznesu, oferujący nowoczesne rozwiązania dla edukacji.
Głos zabierze również specjalista ds. funduszy europejskich, który wyjaśni, jakie są możliwości finansowania dla edukacji w latach 2018 - 2019.

 

Rejestracja:
http://www.konferencja-edukacyjna-zig.pl/

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY.

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 października 2017 r. o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, do końca 2020 roku, każda szkoła
w Polsce będzie posiadała dostęp do szybkiego i bezpiecznego Internetu.

Celem konferencji jest przedstawienie holistycznej wizji praktycznego wykorzystania sieci edukacyjnej w regionie - realizacji Dolnośląskiego Cyfrowego Centrum Zasobów Edukacyjnych. Koncepcja zakłada wdrożenie systemów oraz narzędzi, które umożliwią uczniom, nauczycielom, naukowcom, pracodawcom i rodzicom korzystanie z cyfrowych repozytoriów oraz transferu wiedzy za pośrednictwem sieci edukacyjnej. Dolnośląskie Cyfrowe Centrum Zasobów Edukacyjnych ma być zasilone: e-podręcznikami, materiałami własnymi nauczycieli oraz zasobami cyfrowymi wyższych uczelni. Razem z urządzeniami wspierającymi edukację (takimi jak komputery, tablice i monitory interaktywne, pracownie językowe, drukarki, projektory) oraz nowoczesnymi metodami nauczania, umożliwią: równy dostęp do wiedzy dla wszystkich uczniów, na każdym etapie edukacji, oraz wdrożenie elektronicznego tornistra.

Prelekcje poprowadzą znamienici naukowcy, m.in. Profesor Stanisław Dylak, twórca strategii kształcenia wyprzedzającego oraz Rektorzy wrocławskich uczelni wyższych, a także przedstawiciele biznesu, oferujący nowoczesne rozwiązania dla edukacji.
Głos zabierze również specjalista ds. funduszy europejskich, który wyjaśni, jakie są możliwości finansowania dla edukacji w latach 2018 - 2019.

Organizator: Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
Sponsor Główny: Euroimpex S.A., producent oprogramowania Documaster
Sponsorzy: Epson, Acer, Ricoh, Lego Education, 2x3, Pro Data.

22 maja 2018 r. o godzinie 08:30 we Wrocławiu przy ulicy Ruskiej 46A/201 (Fundacja Ukraina) odbędzie się śniadanie biznesowe: „Bezpieczeństwo danych, nowoczesna komunikacja wizualna oraz autorskie rozwiązania do obiegu dokumentów – RODO” organizowane przez Komputronik Biznes, Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Fundację Ukraina.

Udział w śniadaniu biznesowym jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy: FORMULARZ

Agenda

08:30-09:00 Rejestracja przy śniadaniu
09:00-09:15 Przywitanie uczestników
09:15 – 10:15 „Jak przygotować firmę do RODO – wymogi prawne i procesowe” – Przemysław Pawela, Radca Prawny, Administrator Bezpieczeństwa Informacji w Komputronik Biznes
10:15 – 11:00 Audyt techniczny zgodny z wymogami RODO: analiza zagrożeń, zalecenia techniczne, projekt” – Marcin Blonkowski, Kierownik Zespołu Wsparcia Sprzedaży, Komputronik Biznes
11:00 – 11:15 Przerwa kawowa
11:15 – 12:15 „Nowoczesna komunikacja wizualna oraz autorskie rozwiązania do obiegu dokumentów” – Oprogramowanie w ofercie Komputronik Biznes. Jak zwiększyć potencjał komunikacyjny w firmie dzięki autorskiemu oprogramowaniu do obiegu dokumentów oraz rozwiązaniom Digital Signage. Zastosowanie MovarchDS w praktyce. – Włodzimierz Urbański – Kierownik Zespołu Wsparcia Sprzedaży Aplikacji Biznesowych, Komputronik Biznes
12:15 – 12:45 Networking

Zapraszamy!