Impel Wrocław Siła w zielonym – akcja crowdfoundingowa ratująca wrocławską siatkówkę Impel Wrocław na co dzień występuje w Lidze Siatkówki Kobiet – najwyższej klasie rozgrywkowej żeńskiej siatkówki. Może się to jednak zmienić. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 klub stanął przed podjęciem decyzji o starcie w ekstraklasie w kolejnej edycji walki o mistrzostwo Polski. Problemem okazuje się być budżet. Częściowym rozwiązaniem może się okazać akcja crowdfoundingowa, dzięki której kibice będą mogli uratować siatkówkę na najwyższym poziomie we Wrocławiu. Impel Wrocław niedawno świętował swoje największe sukcesy. Były nim z pewnością dwa medale – srebrny w 2014 roku oraz brązowy dwa lata później.

Wrocławska drużyna przez cztery lata z rzędu zagrała w półfinałach Orlen Ligi, przynosząc dumę wrocławianom oraz dostarczając niesamowitych sportowych wrażeń. Klub na stałe wpisał się w sportowy krajobraz jednego z największych miast w Polsce. Drużyna promowała Wrocław nie tylko w najwyższej klasie rozgrywkowej, podróżując po całym kraju. Impel Wrocław występował także w elitarnej Lidze Mistrzyń, a także w pozostałych europejskich pucharach – CEV oraz Challenge. Wrocławski zespół zagrał w m.in. w Rosji, Turcji, Azerbejdżanie i Szwajcarii, będąc ambasadorem Polski w Europie. Jako gospodarz międzynarodowych meczów – także podnosił renomę naszego kraju, a dzięki transmisjom telewizyjnym – informacja o mieście i wspaniałych kibicach dotarła do wielu miejsc na świecie. W ciągu tych sezonów we wrocławskim klubie zagrało wiele utytułowanych zawodniczek – reprezentantek kadr narodowych. Najwięcej było oczywiście Polek – warto tu wspomnieć o Katarzynie Skowrońskiej – Dolacie, Joannie Wołosz, Joannie Kaczor, Milenie Radeckiej, czy legendzie wrocławskiego volley’a – Katarzynie Mroczkowskiej. Skład drużyny znad Odry był bardzo często wielonarodowy. W biało – zielonych barwach zagrała Frauke Dirickx, Carolina Costagrande, Kristin Hildebrand, Micha Hancock, czy Megan Courtney. W ostatnim sezonie w stolicy Dolnego Śląska postawiono na młodzież. Trzeba jednak zaznaczyć, że bardzo utalentowaną i perspektywiczną młodzież. Wsparciem dla najmłodszych siatkarek były te doświadczone, często reprezentantki Polski. Pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego – z Markiem Solarewiczem na czele – młodzież rozwinęła swoje skrzydła. Dzięki regularnej grze – do kadry narodowej powołanie otrzymały: Maria Stenzel, Weronika Wołodko oraz Natalia Murek.

Impel Wrocław słynie także ze znakomitego szkolenia młodych adeptek siatkówki. Grupy młodzieżowe odnoszą sukcesy nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całym kraju. Juniorki, kadetki i młodziczki to aktualne mistrzynie województwa. Juniorki zdobyły także wicemistrzostwo kraju, a kadetki są w przededniu walki o najwyższe cele w Polsce. Dla najmłodszych siatkarek – uczennic szkół podstawowych, przygotowany został program Volleymanii, dzięki którym najlepsze talenty mają szansę zostać odpowiednio wcześnie odnalezione. Tak rozbudowane struktury potrzebują finansowania. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 klub stanął przed podjęciem decyzji o wycofaniu się z rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Powodem jest brak funduszy umożliwiających rywalizację na tym poziomie zmagań. Nim jednak zapadnie ta trudna decyzja – w klubie wszyscy walczą o zebranie potrzebnych pieniędzy, by móc kontynuować misję, którą kierowano się tworząc wrocławski klub. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami zainteresowanymi sponsoringiem siatkówki we Wrocławiu. Spotkaliśmy się także z wielkim wsparciem od kibiców – tym mentalnym przede wszystkim. Kibice chcą nas wesprzeć także finansowo, dlatego też postanowiliśmy wystartować z akcją crowfoundingową, dzięki której chcemy zebrać pieniądze na zbudowanie podstaw pod budżet, by móc wystartować w przyszłym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet – mówi Jacek Grabowski, prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A. Klub swoją akcję uruchomił na platformie Fans4Club, z którą współpracował kilka sezonów temu.

Bezpośredni link do akcji to: www.fans4club.com/project-impel

Wśród rzeczy, które mogą nabyć kibice znajdują się klubowe gadżety, piłki z autografami siatkarek, trening z drużyną, a także srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Akcję przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o kibicach. Chcielibyśmy jednak zainteresować sobą także potencjalnych sponsorów. Klub jest w stanie przygotować ofertę skrojoną na budżet przyszłego partnera. Wciąż możliwe jest także wykupienie pakietu sponsora tytularnego. W ciągu ostatnich lat Impel Wrocław stał się rozpoznawalną marką w polskim sporcie, a dzięki rozbudowanym działaniom – wypracowany został wielomilionowy ekwiwalent reklamowy – dodaje Grabowski. Motorem akcji ma być siła znajdująca się w zielonym sercu każdego kibica wrocławskiej drużyny. Fani biało-zielonej drużyny przemierzają w każdym sezonie setki kilometrów, by wesprzeć swoje siatkarki w walce o kolejny sukces. I tym razem nie mogło ich zabraknąć. Zielony jest również kolorem nadziei, której w klubie nigdy nie zabraknie. Zielony daje także znak ku startowi, a sama akcja ma być początkiem do zbudowania drużyny na nowy sezon. Oprócz oferty skierowanej dla kibiców, klub posiada także pakiety dla firm, które chciałyby wspomóc zbudowanie odpowiedniego zaplecza finansowego. Za pomocą platformy zaproponowano część działań, których w ofercie reklamowej klub posiada znacznie więcej. Wszystkie pakiety sponsorskie w głównej mierze są bowiem indywidualnie z zainteresowanymi firmami. Co jeśli klub nie zdobędzie odpowiedniej ilości funduszy? O tym we Wrocławiu nikt na razie nie chce myśleć. Jednak wszystko wskazuje na to, że jedyną drogą będzie wycofanie się z rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywek. W ostatnim czasie podobny los podzieliła drużyna z Muszyny – wielokrotny mistrz Polski. W takim przypadku wrocławianie i lokalni kibice stracą kolejną możliwość na oglądanie sportu na najwyższym poziomie – we Wrocławiu bowiem jest coraz mniej drużyn walczących o medale mistrzostw Polski. Klub pragnie podziękować osobom zaangażowanym w powstanie akcji, szczególnie teamowi z Fans4Club, który wykazał się pełnym profesjonalizmem i wsparł przygotowanie oraz rozpoczęcie akcji Impela Wrocław.

Kontakt dla mediów: Tomasz Charęza Telefon: 509-550-409 Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Menadżer zespołu: Patryk Kupis Telefon: 691-720-389 Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WKS Śląsk Wrocław SA i Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy 30 kwietnia 2018 roku przed meczem WKS Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk na stadionie Miejskim Wrocławia podpisały porozumienie o współpracy. Ze strony Śląska Wrocław SA dokument podpisał Marcin Przychodny – Prezes Klubu, a ze strony ZIG – Pracodawcy i Przedsiębiorcy Marek Pasztetnik – Prezes Izby. Ustalono też pierwsze działania w ramach nawiązanej współpracy. Porozumienie zakłada mi.in wspólną organizację wydarzeń.

Pozostałą część wieczoru przedstawiciele ZIG – Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz WKS Śląska Wrocław SA spędzili na wspólnym oglądaniu meczu. Gorący doping okazał się pomocny, ponieważ spotkanie zakończyło się wygraną Wrocławskiego Śląsk 3:1 nad Lechią Gdańsk. Marcin Robak zdobył swoją setną bramkę w rozgrywkach. Pozostałe bramki dla Śląska zdobywał - Jakub Kosecki (2), a dla Lechii - Sławomir Peszko (1). Mecz oglądało blisko 15 tysięcy kibiców.

Jeszcze raz dziękujemy przedstawicielom WKS Śląska Wrocław i liczymy na owocną współpracę.

25 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu przy ul. Ruskiej 46A/201 (Fundacja Ukraina) odbyło się Śniadanie biznesowe "Zarządzanie finansami w dobie niskich stóp procentowych i zmian w regulacjach prawnych", zorganizowane przez Dom Inwestycyjny Xelion, Union Investment TFI S.A., Zachodnią Izbę Gospodarczą - Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Fundację Ukraina. Poruszaliśmy zagadnienia związane z nowymi trendami na rynkach finansowych.

Prelegentem był: Krzysztof Morawski - Dyrektor Regionalny ds. Klientów Instytucjonalnych Union Investment TFI


Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników przez Marka Pasztetnika - Prezesa Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Piotra Pietryszyna - Starszego Doradcę Finansowego Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o.

W trakcie wydarzenia poruszona została tematyka:

  • Obecne otoczenie prawno - podatkowe rynków finansowych w Polsce
  • Prognozy 2018 na rynkach finansowych
  • Fundusze w zarządzaniu finansami firmy

Uczestnicy zabierali głos i dyskutowali ze specjalistami w sesji networkingu.

Dziękujemy uczestnikom oraz Prelegentowi.

12 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu przy ul. Ruskiej 46A/201 (Fundacja Ukraina) odbyło się Śniadanie biznesowe RODOgotowi, zorganizowane przez Newind, Fundację Ukraina oraz Zachodnią Izbę Gospodarczą - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Poruszaliśmy zagadnienia takie jak: szyfrowanie danych, bezpieczeństwo IT itp., w kontekście nowych przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Prelegentami byłi: Przemysław Kucharzewski, Dyrektor Sektora Biznesowego, NEWIND SA, Suzana Zatoń, Kancelaria Radców Prawnych Zatoń, Niedziółka, Łukasz Naumowicz, Konsorcjum FEN, Technical Support Manager Certyfikowany Architekt i Trener Sophos, Adam Linkiewicz, Menadżer ds. rozwoju rynku, EFL SA

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości oraz przedstawieniem Prelegentów przez Marka Pasztetnika - Prezesa Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Annę Sobańską - DYREKTORA SPRZEDAŻY NEWIND S.A.

W trakcie wydarzenia poruszona została tematyka:

  • Wejście w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) - nowe prawa i obowiązki uczestników procesu przetwarzania danych osobowych
  • Jak IT może pomóc we wdrożeniu RODO?
  • Szyfrowanie danych, fundamentem bezpieczeństwa danych osobowych
  • Finansowanie inwestycji IT

Uczestnicy chętnie zabierali głos i dyskutowali o spornych kwestiach dotyczących nowych przepisów RODO zarówno w czasie prelekcji jaki i w sesji networkingu.

Dziękujemy uczestnikom oraz prelegentom.

W imieniu Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji Targów Pracy, które odbędą się 8 czerwca 2018 r. w godz. 9.00 – 14.00.

Organizowane przez nas Targi Pracy, odbywające się od roku 2006, mają już swoją tradycję i na stałe wpisały swoją obecność w kalendarz znaczących imprez na lokalnym rynku pracy. W roku ubiegłym w targach wzięło udział 28 pracodawców.
Tegoroczne Targi odbędą się na terenie Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP Wrocław przy ul. Glinianej 20-22 i są adresowane do pracodawców oferujących wolne miejsca pracy na terenie Wrocławia lub Powiatu Wrocławskiego. Wystawcom umożliwiamy skorzystanie ze stoisk wystawienniczych, gwarantujemy dobrą organizację i promocję imprezy, którą będziemy realizować w lokalnych mediach, internecie, na uczelniach oraz w instytucjach publicznych. Udział w Targach umożliwi Państwu zaprezentowanie ofert pracy osobom bezrobotnym, poszukującym pracy oraz planującym zmianę miejsca zatrudnienia.

Zapraszając serdecznie do udziału w imprezie, oczekujemy na zgłoszenia udziału, które przyjmujemy do dnia 25 maja br. (liczba miejsc ograniczona) W załączeniu zamieszczamy formularz zgłoszeniowy dla pracodawców, zawierający wstępne informacje organizacyjne, w tym dotyczące kosztów udziału w targach.

Wszelkie pytania w sprawach organizacyjnych proszę kierować do osoby odpowiedzialnej za organizację Targów: p. Maciej Sałdacz, tel. 071-77 01 736, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Już 21.04.2018 we Wrocławskim TA.TU Club & Restaurant (ul. Św. Mikołaja 8-11) odbędzie się druga edycja wydarzenia Pink Party. Start wydarzenia - 19.00 Prowadzący - Grzegorz Halama


Ludzie biznesu, sportowcy, gwiazdy show-biznesu spotkają się, aby wspierać profilaktykę i walkę z nowotworami.

Specjalnie na ten wieczór przygotowaliśmy dla Państwa pokazy mody. Kolekcje zostały stworzone z myślą o naszym wydarzeniu i różowej wstążce, która jest symbolem walki z rakiem.

Podczas aukcji charytatywnych będziecie mogli wylicytować dzieła lokalnych artystów (m.in. Krzysztofa Skarbka), luksusowe wyjazdy oraz inne cenne dary od naszych sponsorów.

Cała kwota zebrana dzięki wydarzeniu zostanie przekazana na leczenie Agnieszki Kubis, która zmaga się z przewlekłym rakiem piersi. Jedyną szansą dla uratowania jej zdrowia jest drogi, nierefundowany lek Kadcyla, która NIE jest refundowana tylko w trzech krajach Europy, w tym w Polsce.


Różowy motyw nawiązujący do różowej wstążki, symbolizującej walkę z rakiem, będzie widoczny w każdym punkcie wydarzenia.

W związku z tym zapraszamy Państwa w strojach business/business casual z różowymi elementami.


Uczestnictwo można zgłaszać:
Mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie - 785 349 476
lub przez formularz - https://pinkparty2.evenea.pl/

RODO to największa zmiana w ochronie danych osobowych od 20 lat. Zapraszamy na spotkanie, którego celem jest przybliżenie Państwu tego zagadnienia, jakie zmiany prawne wprowadza w organizacjach, jakie działania należy podjąć i jak zapewnić bezpieczeństwo danych (nie tylko osobowych)"Bądź RODOgotowy!

 

AGENDA:


8:30-9:00 Rejestracja i powitalna kawa

9:00-9:15 Przywitanie uczestników, słowo organizatora, Przemysław Kucharzewski, Dyrektor Sektora Biznesowego, NEWIND SA

9:15-9:45 Suzana Zatoń, Kancelaria Radców Prawnych Zatoń, Niedziółka: Wejście w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) - nowe prawa i obowiązki uczestników procesu przetwarzania danych osobowych.

9:45-10:15 Przemysław Kucharzewski, Dyrektor Sektora Biznesowego, NEWIND SA: Jak IT może pomóc we wdrożeniu RODO?

10:15-10:45 Łukasz Naumowicz, Konsorcjum FEN, Technical Support Manager, Certyfikowany Architekt i Trener Sophos: Szyfrowanie danych, fundamentem bezpieczeństwa danych osobowych.

10:45-11:00 Adam Linkiewicz, Menadżer ds. rozwoju rynku, EFL SA: Finansowanie inwestycji IT.

11:00-12:00 Lunch i networking

Link do rejestracji: FORMULARZ 

Z okazji Świąt Wielkanocnych w imieniu Rady i Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy życzymy Państwu miłych spotkań z najbliższymi, odpoczynku od codziennych spraw i, zgodnie ze zwyczajem, wesołego szukania zajączka!

21 marca 2018 r. w Centrum Biznesowo - Konferencyjne ZIG we Wrocławiu przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 41/43 odbyło się szkolenie z zakresu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.


Prowadzący – Paweł Jakubiak, ekspert ds. ochrony danych osobowych z firmy IMNS na wielu przykładach przedstawił, co nas czeka. Uczestnicy zadawali wiele pytań, które prowadzący rozkładał na czynniki pierwsze i doradzał, na czym należy się skoncentrować, aby spełnić wymogi RODO.


Szkolenie było wprowadzeniem do dwóch sesji warsztatowych, które odbędą się w kwietniu. Celem warsztatów będzie dostarczenie uczestnikom wskazówek, wiedzy i materiałów niezbędnych do: identyfikacji zbiorów przetwarzanych danych, analizy ryzyk związanych z przetwarzaniem, doborze zabezpieczeń organizacyjnych i technicznych oraz przekazaniu dokumentacji wzorcowej do wdrożenia regulacji.


Duża frekwencja uczestników świadczy, że wiele firm nie uporało się jeszcze ze wdrożeniem regulacji, które będą obowiązywać od 25 maja 2018 r.


Dziękujemy za aktywne uczestnictwo!

3 kwietnia we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki wystąpi Lizz Wright - światowej sławy wokalistka jazzowa!

Dla wszystkich pracowników firm zrzeszonych w Zachodniej Izbie Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy ChilliZet przygotowało rabat. W zależności od ilości zakupionych biletów od 10% w górę.

Lizz Wright jest piękna, zmysłowa, obdarzona niezwykłym, matowym głosem i nikt w taki sposób, jak ona, nie potrafił połączyć jazzu, muzyki gospel i spirituals z bluesem z Delty Missisipi. Amerykańska diwa wystąpi w ramach cyklu Jazz Chilli Days organizowaneg przez ChilliZet. Do Polski przyjeżdża z repertuarem z najnowszego albumu „Grace” (2017), na którym znalazły się utwory zaczerpnięte z bogatego śpiewnika gospel i nowoorleańskiego bluesa, kompozycja Raya Charlesa What Would I Do Without You, czy standard Stars Fell on Alabama. Polska publiczność z pewnością usłyszy również najbardziej znane przeboje z poprzednich płyt wokalistki, takie jak Salt, czy Hit The Ground.

Podczas koncertów towarzyszyć jej będą: Chris Bruce na gitarze, Bobby Sparks na instrumentach klawiszowych, Ben Zwerin na basie i Ivan Edwards na perkusji.

W sprawie zakup biletów z rabatem prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do zakupu biletów bez rabatu: https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/lizz-wright/

 

Strona 10 z 64