Jak uzyskać „koronasubwencję” z Tarczy Finansowej PFR w 6 krokach

Zapraszamy wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy są w trudnej sytuacji, do skorzystania z subwencji finansowych w ramach rządowego programu Tarczy Finansowej PFR. Uzyskanie subwencji trwa 24 godziny, a składanie wniosków jest oparte o nowoczesny i wygodny system z wykorzystaniem bankowości elektronicznej.

Jak uzyskać „koronasubwencję” z Tarczy Finansowej PFR w 6 krokach

1. Sprawdź, czy spełniasz podstawowe warunki!

Podstawowym dokumentem opisującym zasady programu Tarczy Finansowej PFR jest „Regulamin ubiegania się o udział w programie rządowym Tarcza Finansowa dla Małych i Średnich Firm” dostępny na stronie PFR. Warto zacząć od zapoznania się z regulaminem!

W punkcie 10 regulaminu przedstawione są podstawowe warunki udziału w programie. Najważniejsze z nich to:

  • Czy prowadziłeś działalność na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz czy jesteś mikroprzedsiębiorcą lub małą i średnią firmą (pamiętaj, że jeżeli firma wchodzi w skład większego przedsiębiorstwa bierze się pod uwagę łączne obroty i zatrudnienie)?
  • Czy po lutym 2020 r. Twoje przychody spadły o co najmniej 25% w stosunku do miesiąca poprzedniego lub analogicznego miesiąca roku poprzedniego (obecnie oznacza to możliwość otrzymania subwencji, jeżeli obroty spadły o co najmniej 25% w marcu lub kwietniu – najwięcej błędów w pierwszym dniu przyjmowania wniosków dotyczyło miesiąca np. podawany był luty lub maj, ale PFR wprowadził z bankami już zmiany w systemach bankowych, które pomagają, aby nie popełniać takich prostych błędów),
  • Czy nie otwarte zostało wobec Twojego przedsiębiorstwa postępowanie upadłościowe, likwidacyjne lub restrukturyzacyjne?
  • Czy Twoja firma zarejestrowana jest w Polsce, płaci podatki w Polsce lub krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, oraz czy właściciel (główny beneficjent rzeczywisty) nie jest rezydentem w raju podatkowym?
  • Czy nie prowadzisz działalności w 3 wyłączonych obszarach np. usługach finansowych?

Jeżeli odpowiedzi na te pytania są pozytywne, to przejdź do kolejnego kroku.

Zostało jeszcze 90% artykułu, który dostępny jest tutaj.

Leave A Reply

Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
YouTube