Prawie 120 tys. uratowanych miejsc pracy w regionie

DWUP

Ponad 2,1 tys. wniosków rozpatrzył pozytywnie Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w sprawie dopłat do wynagrodzeń. Pozwoli to na ochronę ponad 117 tysięcy pracowników dolnośląskich przedsiębiorstw.

Od 1 kwietnia DWUP wdraża elementy związane z dopłatami do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w związku z przestojem ekonomicznym, czy też zmniejszeniem godzin pracy w firmach.

– Chronimy miejsca pracy i jak wynika ze statystyk Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej robimy to najsprawniej w Polsce – twierdzi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. – Liczby mówią same za siebie. Ponad 2100 pozytywnie rozpatrzonych wniosków, które uratują blisko 120 tysięcy miejsc pracy, to najlepszy wynik w kraju. Wartość tej pomocy to ponad 510 milionów złotych, które już od kwietnia trafiają do przedsiębiorców. Pomoc samorządu województwa dla przedsiębiorców, to również Dolnośląski Pakiet Gospodarczy, warty w sumie miliard złotych i sfinansowany głównie ze środków unijnych. Za jego pośrednictwem można także sięgnąć po pomoc finansową, ułatwiającą przetrwanie trudnych chwil kryzysu.

Zostało jeszcze 50% artykułu, który dostępny jest tutaj.

Leave A Reply

Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
YouTube