Wrocław w czołówce miast najlepszych dla inwestycji

Stolica Dolnego Śląska zajęła wysoką lokatę w globalnym rankingu miast najlepszych dla inwestycji bezpośrednich (foreign direct investment – FDI). Opublikował go należący do grupy Financial Times miesięcznik fDi Magazine. Wrocław zajął w nim 15. miejsce na świecie oraz 1. w kategorii małych i średnich miast.

Wśród 25 miast, które znalazły się w rankingu Global Cities of the Future – najlepszych lokalizacji dla inwestycji bezpośrednich w 2021 roku, znalazły się dwa polskie miasta: Wrocław – na 15. miejscu i Warszawa, która zajęła 20. lokatę. Liderami zostały Singapur, Londyn i Dubaj.

– Raport FDI Inteligence przygotowany przez Financial Times jest jednym z poważniejszych źródeł wiedzy dla inwestorów poszukujących miejsca dla ulokowania swojego przyszłego biznesu – twierdzi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Nasze miasto znalazło się w nim na 15 miejscu wśród tzw. “miast przyszłości” z całego świata, wyprzedzając m.in. Zurych, Seul czy Chicago. Cieszę się, że pomimo pandemii Wrocław utrzymał renomę i jest zauważalny na świecie. To bardzo dobra wiadomość dająca nadzieję na powstanie nowych dobrze płatnych miejsc pracy.

Miasta ujęte w rankingu podzielone zostały także na kilka kategorii wielkościowych. W grupie miast małych i średnich, Wrocław zajął w tym roku pierwsze miejsce. Wyprzedził m.in. Zurych i Wilno.

Zostało jeszcze 50% artykułu, który dostępny jest tutaj.

Leave A Reply

Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
YouTube