Znamy zdobywców Dolnośląskich Gryfów!

Osiem statuetek trafiło w ręce tegorocznych zwycięzców konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Wręczono je podczas Wielkiej gali Biznesu, która odbyła się 24 października 2022 r. gościnnie w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu.

W tym roku konkurs „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” odbył się już po raz dziewiętnasty. To szczególna edycja, bo przed nami są trudne lata, z różnych powodów. – mówił prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC, członek Narodowej Rady Rozwoju oraz honorowy członek Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. – Tym razem jednak Gryf to dobry symbol na te ciężkie czasy. Ma pazury,
żeby się bronić przed złem, ale też skrzydła by móc wznieść się w górę nawet, gdy jest trudno. – Cieszy mnie duże zainteresowanie naszą nagrodą, która wyznacza nowe ścieżki i promuje podejście do przedsiębiorczości. To nie jest nagroda, którą wręczamy tylko tym największym,
mówił Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A., Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy.
– Niezwykle ważny jest tzw. złoty trójkąt, czyli współpraca biznesu, nauki i samorządu – powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Myślę, że czerpiemy od siebie pełnymi garściami.
– To właśnie przedsiębiorcy tworzą nie tylko nasze piękne miasto, ale i nasz region, a co za tym idzie jego sukces i przyszłość – stwierdził Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. – Dzisiejsze Gryfy to płaszczyzna, na której pojawiają się nowe projekty i synergie.


Do tegorocznego konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” zgłosiło się blisko 130 firm i organizacji.


Statuetka za Dolnośląski produkt roku trafiła do firmy Inmed S.A., która projektuje i produkuje urządzenia medyczne przeznaczone dla szpitali, a zwłaszcza sal chorych, sal intensywnej opieki medycznej oraz bloków operacyjnych.
Za najlepszy Nowatorski pomysł na biznes nagrodzono Droplo. To internetowa platforma handlowa B2B dla e-commerce, która łączy zweryfikowanych dostawców produktów i sprzedawców z całej UE.
Statuetka Dolnośląskiego Gryfa za Skuteczną transformację biznesową trafiła do DB Energy SA, która wspiera przedsiębiorstwa w działaniach służących poprawie efektywności energetycznej i ograniczaniu emisji gazów.
W kategorii Angażujący pracodawca Dolnośląski Gryf trafił do 3M Service Center EMEA Sp. z o. o, zatrudniającego obecnie prawie 1600 osób. Jako pracodawca wsłuchuje się w potrzeby pracowników, angażuje ich w procesy decyzyjne oraz wspiera ich pasje i różnorodność.
Firmą świadomą ekologicznie została spółka CCC SA, jedno z największych europejskich przedsiębiorstw w segmencie obuwia.

Biznesowym liderem roku został Andrzej Przybyło – założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki AB, zarządzającej własnymi markami TB, Optimus i Triline Nadzorczej AT Computers Holding.
Za Najlepszą współpracę biznesu i nauki uznano rozwój gospodarki obiegu zamkniętego w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu z wykorzystaniem działań badawczo-rozwojowych we współpracy z Politechniką Wrocławską.
Nominację do ósmej, specjalnej kategorii tegorocznej edycji konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”, czyli Nagrody za najlepszą współpracę w niesieniu pomocy, ogłoszono dopiero podczas Wielkiej Gali Biznesu. Były nimi m.in. gminy: Głogów, Świdnica, Strzelin, Miękinia, Trzebnica, a także Stowarzyszenie W Kobiecym Kręgu, Centrum ds.
Katastrof i Klęsk Żywiołowych Tratwa, WCT Spartan Sp. z o.o., Fundacja Centrum Pomocy Humanitarnej My z Wami, Dr. Schumacher Sp. z o.o., CCC S.A., ROM Sp. z o.o., KauflandPolska, Atos Poland Global Services Sp. z o. o., Archicom S.A., Welcomefinance.pl Sp. z o.o., Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o., Grupa AB S.A., Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak również partnerstwo firmy UBS Business Solutions Poland sp. z
o.o., Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Kapituła Konkursu postanowiła przyznać Dolnośląskiego Gryfa wszystkim nominowanym w tej kategorii, ale również każdemu mieszkańcowi Dolnego Śląska, a symbolem tego wyróżnienia będzie wrocławski krasnal trzymający statuetkę, który
niebawem stanie w centrum miasta.
Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Miasto Wrocław oraz Partner Merytoryczny firma PwC.

Leave A Reply

Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
YouTube